Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 23 kwietnia 2024 napisz DONOS@

Dodatek elektryczny

Ci co ogrzewają nieruchomości prądem, tzn. pompami ciepła, piecami akumulacyjnymi, bojlerami mogą w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Łomży składać wnioski o dodatek elektryczny. Dodatek może wynieść 1000 zł lub podwyższony 1500 zł.

Dodatek elektryczny otrzymają odbiorcy energii elektrycznej w rozumieniu art. 3 pkt 13b ustawy – Prawo energetyczne, czyli wyłącznie w celu ich zużycia w gospodarstwie domowym.

Gospodarstwo domowe może stanowić zarówno osoba samotna jak i rodzina. Liczba osób w rodzinie oraz ich dochody nie mają znaczenia prawnego. Warunkiem jest wpisanie tego źródła ciepła w CEEG. Z danych z CEEB musi też wynikać, że główne źródła ogrzewania gospodarstwa domowego jest zasilane energią elektryczną. Pod uwagę brane są zgłoszenia albo wpisy w CEEB do dnia 11 sierpnia 2022 r. 

Osoby, które zainwestowały w fotowoltaikę nie otrzymają dodatku elektrycznego. Na jeden adres, można otrzymać tylko jeden dodatek do prądu. Nie trzeba być właścicielem nieruchomości, zatem najemca też może otrzymać dodatek.

Urząd może przeprowadzić wywiad środowiskowy w celu weryfikacji wniosku. 

W przypadku zużycia prądu w 2021 r. na poziomie do 5 MWh dodatek do prądu wyniesie 1000 zł. 

Podwyższony dodatek do prądu wynosi 1500 zł. , tylko w przypadku, gdy zużycie energii elektrycznej w gospodarstwie domowym w tym samym miejscu zamieszkania w 2021 r. wyniosło więcej niż 5 MWh. 

Wypłata dodatku elektrycznego ma nastąpić do 31 marca 2023 r. 

Nie można otrzymać dodatku do prądu, w przypadku gdy został już przyznany dodatek węglowy, dodatek do pelletu, oleju, gazu LPG i drewna. 

http://mopslomza.pl/dodatek-elektryczny/


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę