Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 17 maja 2021 napisz DONOS@

poniedziałek 2.01.2005

Gazeta Współczesna - Rok (hiper)marektów Gazeta Współczesna - Amazonki z radnymi Gazeta Współczesna - Bo jest chory

Gazeta Współczesna - Rok (hiper)marektów
To będzie czas próby dla drobnego handlu w Łomży. Najprawdopodobniej do końca tego roku zostaną wybudowane i uruchomione: Kaufland, Real i duży prywatny dom handlowy. W sumie to kilkanaście tysięcy metrów kwadratowych powierzchni handlowej. Czy małe sklepy wytrzymają konkurencję?
W ostatnich dniach starego roku sprzedany został majątek łomżyńskiej jednostki wojskowej. To 2,5-hektarowa działka przy głównej ulicy miasta, al. Legionów wraz z kilkoma używanymi do 2004 roku magazynami.
Handel w jednostce?
Eksperci są zgodni, że dawna jednostka to najkorzystniejszy teren pod duży obiekt handlowy. Nie udało nam się potwierdzić tej informacji u nabywcy, czyli Józefa Bałdygi właściciela zakładów mięsnych „JBB” w Łysych, ani u żadnego z jego najbliższych współpracowników, bo wszyscy wyjechali na noworoczne urlopy. Spekulacje są jednak bardzo prawdopodobne. Pozostali czterej oferenci, którzy zamierzali kupić nieruchomość, mieli również ten sam pomysł. Gigantyczna działka i budynki w centrum muszą przynosić zyski.
– Na pewno musi to być dobry biznes, bo samo utrzymanie takiego obiektu z podatkami to wydatek ok. 1 mln zł rocznie – ocenia łomżyński przedsiębiorca. – Nie wspominając, że sam wydatek 3,9 mln zł, jakie dano za teren jest niebagatelną sumą.
więcej: Gazeta Współczesna - Rok (hiper)marektów

Gazeta Współczesna - Amazonki z radnymi
Szpital Wojewódzki w Łomży przygotowuje przetarg na zakup nowego mammografu. Urządzenie ma zasadnicze znaczenie we wczesnym wykrywaniu raka piersi, co pozwala w większości wypadków na skuteczne leczenie choroby.
Jak przyznaje dyrektor szpitala Marian Jaszewski, dziewięcioletni mammograf wykorzystywany w placówce od lipca ubiegłego roku jest już praktycznie bezużyteczny. Od tego czasu, 50 kobiet tygodniowo jest odsyłanych na to specjalistyczne badanie do szpitali w innym mieście.
– Jego żywot dobiegł końca, a koszty naprawy byłyby wyższe niż aktualna wartość całego urządzenia – podkreśla dyrektor.
Pomogli radni
Z własnych dochodów szpital nie mógłby sobie pozwolić na zakup nowego sprzętu. Z pomocą przyszły jednak władze samorządowe województwa i radni podlaskiego Sejmiku. W budżecie na ten rok umieścili kwotę 200 tysięcy złotych dla łomżyńskiego szpitala na kupno mammografu.
Pieniądze zebrały Amazonki
Uzbierane przez cztery ostatnie lata podczas balów charytatywnych, aukcji i loterii 120 tysięcy złotych zamierza dołożyć Stowarzyszenie Kobiet z Problemem Onkologicznym. Szefująca łomżyńskim „Amazonkom” Anna Dąbrowska jest bardzo zadowolona, że sprawa mammografu znalazła wreszcie rozwiązane, choć ubolewa, że zabiegi musiały trwać aż tak długo.
więcej: Gazeta Współczesna - Amazonki z radnymi

Gazeta Współczesna - Bo jest chory
Skazany za fałszowanie dokumentów i usiłowanie gwałtu Zbigniew I., wiceprzewodniczący Rady Miasta i Gminy Jedwabne zrezygnował z pełnienia tej funkcji, powołując się na zły stan zdrowia. Na piątkowej sesji radni przyjęli jego rezygnację.
Zbigniew I., nie pojawił się na sesji. Józef Goszczycki, przewodniczący rady odczytał pismo, w którym radny decyzję o rezygnacji z mandatu tłumaczył pogarszającym się stanem zdrowia.
– Z tego samego powodu nie mógł przybyć na sesję – poinformował przewodniczący Goszczycki. – Pisemna rezygnacja radnego do urzędu wpłynęła dziewiątego grudnia. Radny zwrócił legitymację i pieczątkę.
W dwóch tajnych głosowaniach radni przyjęli rezygnację oraz pozbawili Zbigniewa I. mandatu radnego.
– Większością głosów na nowego wiceprzewodniczącego wybrano Dariusza Rogowskiego – powiedział Goszczycki. – Był jedynym kandydatem na to stanowisko.
Zbigniew I. nawet, gdyby sam nie złożył rezygnacji, straciłby mandat radnego, ponieważ Sąd Okręgowy w Suwałkach utrzymał w mocy wyrok wydany przez Sąd Rejonowy w Łomży. Radny został skazany na 1,5 roku więzienia w zawieszeniu na 5 lat, za sfałszowanie dokumentów mających potwier-dzić jego alibi w sprawie, w której oskarżony był o usiłowanie gwałtu na 29-letniej Iwonie G., byłej pracownicy ośrodka kultury w Jedwabnem.
więcej: Gazeta Współczesna - Bo jest chory

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę