Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 13 czerwca 2024 napisz DONOS@

Dofinansowanie do przewozów dla samorządów rozstrzygnięte

Główne zdjęcie
Fot. PUW

Ponad pół miliona złotych dofinansowania przejazdów autobusowych w gminie Łomża. Wojewoda podlaski ogłosił rozstrzygnięcie kolejnego naboru wniosków w ramach rządowego Funduszu Rozwoju Przewozów Autobusowych. W sumie 18,8 mln zł wesprze funkcjonowanie 198 linii autobusów komunikacji publicznej w 37 samorządach.

Rządowy program, który rozpoczął działanie w 2019 roku, ma na celu przywracanie lokalnych połączeń poprzez ich dofinansowanie. Dotyczy linii komunikacyjnych, które nie funkcjonowały od co najmniej 3 miesięcy przed wejściem w życie ustawy (rok 2019) i na które umowa o świadczenie usług dotyczących publicznego transportu zbiorowego zostanie zawarta po jej wejściu w życie. 

- Dzięki temu umożliwiamy mieszkańcom dojazd do szkoły, urzędu, placówki opieki zdrowotnej czy miejsc pracy – podkreślał wojewoda podlaski Bohdan Paszkowski.

Jak startował program dofinansowanie do wozokilometra wynosiło od 80 gr do złotówki. Obecnie wynosi już 3 zł.

- W Gminie Łomża dofinansowanych będzie 9 linii komunikacyjnych. W przyszłym roku dopłatę otrzymamy na 182 tys. wozokilometrów. 6 tych linii obsługuje 39 z 40 miejscowości na terenie gminy, natomiast 3 pozostałe linie utworzyliśmy w porozumieniu z okolicznymi samorządami i te autobusy wyjeżdżają także na teren Gmin: Nowogród, Zbójna i Rutki. Bez tych środków to nie byłoby możliwe – mówił podczas ogłaszania zastępca wójta Gminy Łomża Cezary Zborowski. 

Z innych samorządów powiatu łomżyńskiego dofinansowanie otrzymała Gmina Przytuły, która w porozumieniu z gminami Jedwabne i Łomża na 2 linie o łącznej długości ponad 70 km otrzyma ponad 115  tys. zł. Oznacza to prawie 40 tys. wozokilometrów. 

Gmina Wizna w porozumieniu z Gminą Piątnica otrzyma 67 tys. zł na 22 422 wozokilometrów na 1 linii o długości 40 km. 

Gmina Śniadowo, w porozumieniu z Gminą Łomża otrzyma 110 tys. zł na prawie 37 wozokilometrów na 1 linii autobusowej i długości ponad 110 km. 

Gmina Piątnica w porozumieniu z Gminą Jedwabne otrzyma ponad 630 tys. zł na ponad 210 tys. wozokilometrów na 14 liniach  autobusowych o łącznej długości prawie 500km.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę