Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 24 kwietnia 2024 napisz DONOS@

Spokojny ostatkowy weekend na drogach

Główne zdjęcie
Fot. Policja

Dwoje pijanych kierowców i jednego z „ciężką” nogą zatrzymali łomżyńscy policjanci w tzw. ostatkowy weekend. Sobota i niedziela minęły więc spokojnie, ale w poniedziałek policjanci przeprowadzają akcję „trzeźwy poranek”.

Pierwszy z nietrzeźwych kierowców wpadł w sobotni wieczór w okolicach Drozdowa. Jak czytamy w komunikacie, policjanci z posterunku z Piątnicy zatrzymali do kontroli renault i w trakcie rozmowy z kierowcą wyczuli od niego alkohol. Badanie alkomatem wykazało u 31-latka blisko promil alkoholu w organizmie. Drugim nietrzeźwym kierowcą okazała się kobieta, którą zatrzymano w w niedzielę o godz. 10 na ul. Wojska Polskiego. Policjanci z drogówki zatrzymali kierowane przez nią mitsubishi, ponieważ siedząca za kierownicą kobieta nie miała zapiętych pasów bezpieczeństwa. Wtedy w trakcie rozmowy z 35-latką policjanci wyczuli alkohol, a badanie alkomatem wykazało, że miała ona blisko 1,5 promila alkoholu w organizmie. 

Oboje kierujący stracili prawa jazdy. Zgodnie z kodeksem karnym za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi do 2 lat pozbawienia wolności.

Natomiast w piątek wieczorem, około godziny 20 w Marianowie, 62-latek jechał mercedesem 108 kilometrów na godzinę, w miejscu gdzie obowiązywała "pięćdziesiątka". Obywatel Estonii stracił prawo jazdy na trzy miesiące i został ukarany mandatem w wysokości 1500 złotych. 


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę