Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 10 maja 2021 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.gazeta.pl

ŁKS przed sezonem...

Piłkarze ŁKS-u Browar Łomża - lidera trzecioligowych rozgrywek, który nad drugim zespołem w tabeli ma aż 11 punktów przewagi, wznowią treningi 16 stycznia. Już po pięciu dniach wybiorą się na pierwsze zgrupowanie. - Pojedziemy na Kujawy, gdzie rozegramy m.in. sparingi z Amicą Wronki oraz Kujawiakiem Włocławek - informuje trener Jerzy Engel junior.

- Nie wiemy jeszcze, czy pojedzie tam z nami Rafał Boguski [najlepszy zawodnik ŁKS-u - red.], ponieważ najpierw musi stawić się 9 stycznia na treningu krakowskiej Wisły. Z klubem tym wybierze się na obóz przygotowawczy, po którym trener Dan Petrescu powinien zadecydować, czy Rafał może jeszcze jedną rundę rozegrać w Łomży, czy też zostanie już w Krakowie.

Transfer Boguskiego do Wisły przeprowadzono, kiedy jeszcze drużynę krakowską prowadził ojciec trenera ŁKS-u Jerzy Engel. Ustalono wtedy (ale nie znalazło się to w umowie), że zawodnik będzie mógł ten sezon dograć w Łomży. Jeżeli teraz napastnik pozostanie w Krakowie, Jerzy Engel junior będzie musiał poszukać wzmocnień do linii ataku, jak również do obrony. Wcześnie z klubem rozstali się Łukasz Tyczkowski (napastnik) oraz Tomasz Wołczyk (defensor), którym skończył się okres wypożyczenia z Jagiellonii Białystok.

- Będziemy jeszcze szukać zawodników wywodzących się z tego regionu - mówi szkoleniowiec ŁKS-u. - Dopiero jeżeli nie znajdziemy ich w pobliżu, będziemy rozglądać się wśród drużyn z kraju.

Być może do Łomży wrócą dwaj piłkarze, którzy uczą się w Szkole Mistrzostwa Sportowego w Łodzi. Są to Marcin Gałązka i Karol Drągowski.

- Ich rodzice chcieliby, żeby grali w naszym ŁKS-ie - wyjaśnia Engel junior. - Cieszę się bardzo z tego, że coraz więcej młodych chłopców chce występować u nas, ponieważ widzą tu szansę na rozwój.

Sprawy transferowe powinny być domknięte jak najszybciej, by zespół w komplecie mógł się przygotować do rundy wiosennej. Najważniejszym etapem treningów w okresie zimowym będzie dla łomżan wyjazd na Cypr (gdzie pracuje Jerzy Engel). Udadzą się tam na osiem dni 27 lutego.

źródło: Gazeta Wyborcza

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę