Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 08 kwietnia 2020 napisz DONOS@

Jednostka sprzedana

Agencja Mienia Wojskowego sprzedała tereny po zlikwidowanej jednostce wojskowej przy Alei legionów w Łomży. Za ponad 2,5 ha ziemi w raz z 20 różnego rodzaju budynkami wylicytowano kwotę niemal 4 mln zł. Szczęśliwym nabywcą – według nieoficjalnych informacji – jest właściciel zakładów mięsnych w Łysych.

Czerwoną linią zanzaczono granice sprzedawanego terenu
Czerwoną linią zanzaczono granice sprzedawanego terenu
Olsztyński oddział Agencji Mienia Wojskowego, który przeprowadzał sprzedaż terenów po łomżyńskiej jednostce nie chce potwierdzić, ani kto teren kupił, ani za ile został on sprzedany. AMW czeka teraz 7 dni na ewentualne protesty dotyczące przetargu i dopiero później poda oficjalne dane dotyczące transakcji.
Nieoficjalnie wiadomo, że do przetargu stanęło pięciu chętnych. W tej grupie było dwóch przedsiębiorców z Łomży i m.in. biznesmen z Łysych. AMW działkę wyceniała na 3 mln 750 tys zł. Zwycięzca przetargu zaoferował – najprawdopodobniej o 200 tys zł więcej.

Dodajmy, że główną zaletą nieruchomości jest jej położenie w centrum Łomży. 2,5 he teren znajduje się pomiędzy Aleja Legionów a torami kolejowymi, tuż przy Mc Donald's, stacji paliw Statoil i Biedronce. Zabudowana jest 17 budynkami pełniącymi uprzednio rolę magazynową i biurową, 3 wiatami, budynkiem trafostacji oraz 2 zbiornikami na paliwo o kubaturze 3 m3 każdy. Budynki wybudowano latach 1942 - 1985. Stan techniczny obiektów specjaliści określają jako dobry. Teren stanowi zwarty kompleks, w całości ogrodzony, posiadający utwardzone drogi i place manewrowe oraz pełną infrastrukturę techniczną.

„Skład Łomża” bo tak powszechnie nazywana była jednostka, został zlikwidowany 30 czerwca 2004 roku.

 
200407122437.png
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę