Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 09 maja 2021 napisz DONOS@

Jednostka sprzedana

Główne zdjęcie
Czerwoną linią zanzaczono granice sprzedawanego terenu

Agencja Mienia Wojskowego sprzedała tereny po zlikwidowanej jednostce wojskowej przy Alei legionów w Łomży. Za ponad 2,5 ha ziemi w raz z 20 różnego rodzaju budynkami wylicytowano kwotę niemal 4 mln zł. Szczęśliwym nabywcą – według nieoficjalnych informacji – jest właściciel zakładów mięsnych w Łysych.

Olsztyński oddział Agencji Mienia Wojskowego, który przeprowadzał sprzedaż terenów po łomżyńskiej jednostce nie chce potwierdzić, ani kto teren kupił, ani za ile został on sprzedany. AMW czeka teraz 7 dni na ewentualne protesty dotyczące przetargu i dopiero później poda oficjalne dane dotyczące transakcji.
Nieoficjalnie wiadomo, że do przetargu stanęło pięciu chętnych. W tej grupie było dwóch przedsiębiorców z Łomży i m.in. biznesmen z Łysych. AMW działkę wyceniała na 3 mln 750 tys zł. Zwycięzca przetargu zaoferował – najprawdopodobniej o 200 tys zł więcej.

Dodajmy, że główną zaletą nieruchomości jest jej położenie w centrum Łomży. 2,5 he teren znajduje się pomiędzy Aleja Legionów a torami kolejowymi, tuż przy Mc Donald's, stacji paliw Statoil i Biedronce. Zabudowana jest 17 budynkami pełniącymi uprzednio rolę magazynową i biurową, 3 wiatami, budynkiem trafostacji oraz 2 zbiornikami na paliwo o kubaturze 3 m3 każdy. Budynki wybudowano latach 1942 - 1985. Stan techniczny obiektów specjaliści określają jako dobry. Teren stanowi zwarty kompleks, w całości ogrodzony, posiadający utwardzone drogi i place manewrowe oraz pełną infrastrukturę techniczną.

„Skład Łomża” bo tak powszechnie nazywana była jednostka, został zlikwidowany 30 czerwca 2004 roku.
210407125521.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę