Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 11 kwietnia 2021 napisz DONOS@

Pierwszy raz odliczamy Internet

Rozliczając się z podatku dochodowego za 2005 rok po raz pierwszy będziemy mogli skorzystać z ulgi na Internet. Warto wiedzieć jak zgodnie z prawem z niej skorzystać

Z ulgi tej mogą skorzystać podatnicy, którzy w lokalu lub budynku, będącym miejscem ich zamieszkania użytkowali sieć Internetową i mają faktury potwierdzające dokonanie opłat z tego tytułu. Każdy kto ten warunek spełnia, żeby skorzystać ze wspomnianej ulgi będzie musiał do swojego zeznania rocznego PIT, dołączyć załącznik PIT-0, w którym wykaże jakie koszty poniósł z tytułu korzystania z sieci Internetowej. Koszty te będą odliczone od dochodu podatnika. Pamiętać jednak trzeba o kilku ważnych rzeczach.
Po pierwsze odliczenie to może wynosić maksymalnie 760 zł (art. 26 ust. 1 pkt 6a ust. pdf). Oznacza to, że podatnik nie może odliczyć więcej nawet jeśli poniósł większe koszty. Patrząc z drugiej strony, należy pamiętać, że odliczamy tylko faktycznie poniesione koszty, a nie automatycznie kwotę 760 zł. WAŻNE! Żeby odliczenia dokonać nasz wydatek musi być potwierdzony fakturą VAT, a także dowodem zapłaty, którym w przypadku Internetu może być np. książeczka wpłat. Należy także wiedzieć, że limit odliczenia w wysokości 760 zł przysługuje każdemu podatnikowi, czyli bez względu na to czy małżeństwo rozlicza się wspólnie czy oddzielnie to ulga przysługuje każdemu z małżonków. Warunkiem skorzystania z niej przez oboje małżonków jest posiadanie faktur wystawionych na nich obydwoje. Pamiętać też trzeba, że jedna i ta sama kwota nie może być odliczona dwa razy tj. jeśli np. małżeństwo poniosło koszty z tytułu użytkowania sieci Internetowej w wysokości 700 zł to kwotę tę może odliczyć albo mąż, albo żona albo np. małżonkowie mogą odliczyć od swojego dochodu po połowie tej kwoty.
Po drugie, trzeba pamiętać, że nie wolno odliczać kosztów wykonania instalacji za pośrednictwem, której będą nam dostarczane usługi Internetowe. Odliczeniu podlega tylko dostęp do sieci.
I po trzecie, trzeba również wiedzieć, że nie wolno odliczać kosztów z tytułu korzystania z sieci Internetowej w miejscu innym niż miejsce zamieszkania odliczającego. Nie można więc tej ulgi stosować do Internetu użytkowanego np. w firmie.
210407125521.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę