Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 19 kwietnia 2021 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radionadzieja.pl

Bp Stefanek: Ateizująca tendencja obdziera nas ze świętowania.

“Mamy nową tendencję obdzierającą Polaków ze świętowania” - mówił w II dzień Świąt Bożego Narodzenia bp łomżyńskie Stanisław Stefanek. Przewodniczący Rady Episkopatu Polski dr Rodziny na antenie Radia Nadzieja podkreślił, że coraz łatwiej ulegamy ateizującym obyczajom, które zamiast świętować, nakazują nam pójść do pracy. “Usiłuje się zatrzeć Święta Bożego Narodzenia przez całkowite rozbicie programu, który zwykle kojarzono ze świętem” - powiedział ordynariusz łomżyński.

Bp Stefanek wskazał, iż Boże Narodzeniem razem z sylwestrem i Nowym Rokiem tworzą pewien czasowy blok, który można nazwać momentem zastanowienia się, oderwania od zwykłego rytmu pracy, przymusowej bieganiny i spojrzenie na życie z pewnej perspektywy. Ten świąteczny blok – zdaniem bp Stefanka – chce zniszczyć nowa tendencja. “To nie jest kontakt z wydarzeniami zbawczymi, ile pewien pęd, ażeby nawzajem obdarzyć się prezentami i od razu potem pójść pracy” – podkreślił bp łomżyński, dodając” “ciekawe, ile sklepów będzie dziś otwartych i ilu ludzi pójdzie coś kupić?”. Przewodniczący Rady Episkopatu ds Rodziny zaznaczył, że zbyt łatwo ulegamy pewnym naciskom - jak powiedział - chytrze umotywowanym, ateizującym, obdzierającym nas ze świętowania i poczucia przynależności do Boga. - Są wprawdzie zawody, które wykazują ciągłość pracy – dyżurować muszą pracownicy służba zdrowia czy instytucji komunalnych, ale tam, gdzie nie ma takiej ciągłości, nie ma też przymusu katorżniczej pracy – podkreśla pasterz łomżyński.
Pracujący II dzień Świąt Bożego Narodzenia – to zdaniem bp Stefanka – sztucznie stwarzana atmosfera i zacieranie starego zwyczaju świętowania. “A ludzie i tak rzucą okiem, jak św. Szczepan w naszym mieście był obchodzony” - podkreślił bp łomżyński.

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę