Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 09 grudnia 2023 napisz DONOS@

KS Prefbet-Sonarol z workiem medali

5 medali jako klub oraz kolejne pięć w reprezentacji województwa podlaskiego zdobyli biegacze KS PREFBET-SONAROL w Mistrzostw Polski w Sztafetach rozegranych w miniony weekend w Białymstoku. Organizatorem zawodów był... KS PREFBET-SONAROL.

Reprezentanci łomżyńskiego klubu okazali się najlepsi w sztafecie 4x200m w kategorii U20 oraz cztery razy zdobywali tytuł v-ce mistrzów Polski w konkurencjach:  4x800m, 4x800m U20, 4x400 Mix oraz 2x2x400m. 

Niezwykle ciekawie przebiegała rywalizacja w najliczniej obsadzonej konkurencji 2x2x400 metrów w której biegła 1 kobieta i 1 mężczyzna a dystans 1 okrążenia pokonywali po dwa razy na mniej więcej…1-minutowej przerwie. Od samego startu w walce o medale liczyło się 4 ekipy: PREFBET-SONAROL, MKS Pułtusk i 2 drużyny Kondycji Piaseczno. Po wielokrotnych zmianach na prowadzeniu ostatecznie linię mety na czele minęły Kondycja Piaseczno I i II skład oraz PREFBET-SONAROL. Jednak kilka minut po biegu zdyskwalifikowano Kondycję Piaseczno I skład za „zgubienie” pałeczki, w wyniku tego PREFBET-SONAROL przesunął się na drugą lokatę. Na najniższym stopniu podium stanął duet z Pułtuska.

Drugą konkurencją z której zadowolony jest trener i prezes Andrzej Korytkowski to 4x400 mix. Ta konkurencja jest od Igrzysk w Tokyo konkurencją olimpijską więc medal w takim biegu smakuje dużo lepiej – podkreśla. 

- Z pośród 20-tu klubów, które zdobywały na tej imprezie medale nasz klub zdobył najwięcej bo 5 medali  wyprzedzając Zawiszę Bydgoszcz (4) i Kondycje Piaseczno i Politechnikę Opolską po 3 krążki. Natomiast w klasyfikacji medalowej biorąc pod uwagę wartość medali najlepsi okazali się biegacze Kondycji Piaseczno (2-0-1) przed PREFBETEM-SONAROL (1-4-0) i Opolem (1-0-2). 

W klasyfikacji medalowej województw wygrało województwo mazowieckie z 70-ma medalami (4-0-3) przed podlaskim (15 medali, 3-8-4) i łódzkim 6 krążków (3-1-2). 

Barwy łomżyńskiego klubu reprezentowało ośmioro zawodników z czego 3 osoby zdobyły po 4 medale. Najbardziej zapracowany był Bartosz Jurak mający udział we wszystkich 5-ciu medalach. Dodać należy, że ze startującej 8-mki medalistów, aż 7 to uczniowie i tegoroczni absolwenci Liceum Mistrzostwa Sportowego w Łomży. 

KS PREFBET-SONAROL wywalczył w tym sezonie już 11 medali Mistrzostw Polski i pomimo dotychczasowego pecha po raz kolejny przekraczamy 10 medali w jednym roku. 

- Początkowo mistrzostwa miały się nie odbyć ponieważ nie było chętnego, aby je zorganizować. Chcąc, aby kolejna edycja się odbyła podjęliśmy się tego zadania mając tylko kilka tygodni na organizację. Dzięki Urzędowi Marszałkowskiemu i  Marszałkowi Markowi Olbrysiowi oraz pomocy naszych sponsorów PPB PREFBET Śniadowo i Sonarol Sp.j. Najda imprezę udało się sprawnie przeprowadzić za co im serdecznie dziękujemy – Andrzej Korytkowski.

źródło: KS Prefbet-Sonarol

 

Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę