Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 27 września 2023 napisz DONOS@

Brązowy medal Olgi Ochal

Główne zdjęcie
Olga Ochal

Zawodniczka KS PREFBET-SONAROL Olga Ochal zajęła trzecie miejsce w Mistrzostwach Polski w półmaratonie. To powrót zawodniczki do formy po przerwie macierzyńskiej.

W miniony weekend odbył się  XII Iławski Półmaraton LA RIVE w Iławie, który jednocześnie był Mistrzostwami Polski na tym dystansie. Już po zamknięciu listy startowej dopisano reprezentantkę łomżyńskiego klubu, co wiązało się z karą finansową.  Olga Ochal udowodniła, że wraca do formy po urodzeni syna i z czasem 1 godzina 17 minut i 6 sekund zdobyła brązowy medal. 

- Medal Olgi jest już 6-tym „krążkiem” z Mistrzostw Polski zdobytym przez zawodników KS PREFBET-SONAROL w tym roku – zauważa Andrzej Korytkowki, prezes klubu.

Wspominaliśmy o sukcesie drużynowym młodych zawodników KS PREFBET-SONAROL na  Mistrzostwach Makroregionu Młodzików. Ta tej samej imprezie niezmordowana Martyna Krawczyńska ustanowiła swój 5-ty rekord województwa podlaskiego juniorek. Tym razem biegaczka wynikiem 4:55,88 sek. poprawiła o 5 sekund rekord w biegu na jedną milę z 2006 roku. Co ciekawe wynik sprzed 16 lat należał do Anny Pruszkowskiej z Prefbetu. Choć wygląda to na osobistą wendettę, to Martyna w czystej walce sportowej odebrała Ani, również podopiecznej trenera Andrzeja Korytkowskiego, w tym sezonie pięć rekordów. 

W tym samym biegu Wiktoria Grabowska z czasem 5:21,57 również ustanowiła rekord województwa wśród juniorek młodszych. To o ponad 2 sekundy lepszy od poprzedniego rekordu  Agnieszki Szczuki z Pojezierza Suwałki (5:23,92 1996r.).

Monika Nawrat wybrała się tym razem do Ostrawy na Półmaraton w którym wzięło udział około 1000 osób. Nasza zawodniczka zajęła 4-tą lokatę z wynikiem 1:27,38. Tradycyjnie w kolejnych zawodach wziął udział Mateusz Niemczyk, który na „swoim podwórku” w biegu przełajowym „Grodzisko Cross” dystans 6,6 km ukończył na pierwszym miejscu.

 

230804070022.gif
Foto: Olga Ochal
Foto: Olga Ochal na podium
Foto: Wiktoria Grabowska i Martyna Krawczyńska
Foto: Monika Nawrat

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę