Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 28 lutego 2021 napisz DONOS@

Betlejemskie światełko rozświetliło łomżyński rynek

Kilkadziesiąt osób – harcerze, młodzież szkolna, łomżanie przyjęli Betlejemskie Światło Pokoju. Wieczorem na Starym Rynku od płomienia niesionego przez harcerzy i skautów z Groty Narodzenia Jezusa Chrystusa w Betlejem odpalono ognisko, a następnie dziesiątki małych świec, które ogień ten mają przenieść do domów w całym mieście. „To światełko, ten ogień, rozświetla, grzeje i przybliżana nas wszystkich” - mówił ks. prał. Andrzej Godlewski. Przesłanie, które towarzyszy tegorocznej roku wędrówce Betlejemskiego Światła, brzmi: “Jeden Świat, jedno światło”.

Betlejemskie Światło Pokoju do Łomży dotarło po raz piętnasty. Harcerze płomień rozpalany w betlejemskiej Grocie Narodzenia Jezusa roznoszą po całej Europie. Od niego rozpalili ognisko na Starym Rynku... tu też światełko przekazali łomżanom rozdając dziesiątki małych świec, które można było zapalić od ogniska.

Dzieci ze Szkoły Podstawowej w Podgórzu wystawiły jasełka... śpiewano kolędy. Wśród zebranych przy betlejemskim płomieniu był m.in. wiceprezydent Łomży Krzysztof Choiński, wójt gminy Łomża Kazimierz Dąbkowski byli harcerze, przedstawiciele policji, wojska... mieszkańcy.

W piątek przez cały dzień łomżyńscy harcerze Betlejemskie Światło Pokoju będą roznosić do instytucji i zaprzyjaźnionych organizacji.
210204100642.gif
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę