Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 21 kwietnia 2021 napisz DONOS@

Modernizacja stadionu bez pieniędzy!

Z przyszłorocznego budżetu województwa podlaskiego została wykreślona pozycja modernizacja łomżyńskiego stadionu i pierwotnie przeznaczone na nią półtora miliona złotych. Jak relacjonuje radny Sejmiku Sławomir Zgrzywa – marszałek Janusz Krzyżewski argumentował, że przyczyną wykreślenia modernizacji łomżyńskiego stadionu z budżetu województwa jest niedotrzymanie umowy przez władze Łomży. Wiceprezydent Łomży Marcin Sroczyński odpowiada, że to tylko pretekst, a prawdziwym powodem być może jest planowana budowa stadionu w Białymstoku.

Sławomir Zgrzywa relacjonuje, iż podczas środowej sesji Sejmiku Województwa Podlaskiego Marszałek Janusz Krzyżewski propozycje wykreślenia z przyszłorocznego budżetu województwa podlaskiego modernizacji stadionu w Łomży uzasadniał niewywiązaniem się przez władze Łomży z niepisanej umowy jak była pomiędzy obu samorządami. Władze Łomży miały dać na modernizacje stadionu tyle samo co województwo i dostarczyć do marszałkostwa pismo potwierdzające, że połowę kosztów modernizacji pokryje ministerstwo sportu. Tymczasem w przyszłorocznym budżecie miasta jest tylko pół miliona, a pisma z ministerstwa po prostu nie ma.
Jak dodaje Zgrzywa co prawda 1,5 mln z modernizacji stadionu w Łomzy zostały zabrane, ale trafiły one do rezerwy budżetowej bez wyraźnego przypisania na inny cel co daje nadzieję, że można je jeszcze odzyskać.

Wiceprezydent Łomży do spraw inwestycji Marcin Sroczyński przekonuje że argumentacja marszałka jakoby władze miasta nie wywiązały się z umowy jest nieprawdziwa. „Władze województwa po prostu nigdy tych pieniędzy Łomży dać nie chciały” - mówi Sroczyński. Podkreśla, że w tym roku miasto dwukrotnie składało wniosek o sfinansowanie tej inwestycji z funduszy unijnych, ale za każdym razem wnioski te nie znajdywały uznania u marszałka. „W tej chwili rodzi się koncepcja budowy stadionu w Białymstoku i ja myślę, że to jest największa przeszkoda ku temu żeby Łomża dostała pieniądze” - dodaje Sroczyński. Wiceprezydent podkreśla, że ministerstwo sportu pieniądze na remont stadionu w Łomży dałoby gdyby miasto i województwo zagwarantowały, że mają na ten cel zabezpieczoną swoją połowę funduszy. „W momencie kiedy tego finansowanie nie ma nie ma również możliwości pozyskania drugiej połowy pieniędzy z ministerstwa sportu” - mówi Marcin Sroczyński.

Przypomnijmy modernizacja łomżyńskiego stadionu ma kosztować ponad 21 mln zł. Plan modernizacji stadionu obejmuje m.in. przebudowę płyty głównej i bocznej boiska piłkarskiego, budowę budynku obsługi zawodów, wykonanie urządzeń lekkoatletycznych i budowę kortów tenisowych wraz z niezbędną infrastrukturą techniczną.

zobacz też: Stadion jak marzenie...
210407125521.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę