Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 02 października 2023 napisz DONOS@

Przesyłki na palecie - jakie towary wysyłać tym sposobem?

Główne zdjęcie
Przesyłki na palecie - jakie towary wysyłać tym sposobem?"

Bezpieczeństwo przesyłki jest jednym z najważniejszych elementów, o które należy zadbać, nadając paczkę dużych rozmiarów. Niestety przesyłki o dużych gabarytach są bardziej narażone na ewentualne uszkodzenia, dlatego też firma transportowa musi szczególnie dbać o dostarczenie jej w stanie nienaruszonym. Bardzo pomocnym sposobem pakowania przesyłek o dużych gabarytach są palety.

Przesyłka na palecie – czym jest?

Przesyłki paletowe to duże paczki umieszczone na palecie. EURO paleta posiada standardowy wymiar 120x80 cm. Maksymalna wysokość przesyłki na palecie może wynosić od 180 do 200 cm. Wysokość jest zależna od regulaminu danej firmy transportowej - przykładowo GEIS ma limit 180 cm (liczone od ziemi).

Współcześnie bardzo dużo sprzętów o większych gabarytach jest zamawianych przez internet, dlatego też umieszczenie ich na palecie zapewnia im stabilność i pozwala na bezproblemowe dostarczenie do odbiorcy. Przesyłki na paletach to najczęściej właśnie sprzęty AGD, sprzęt budowlany lub ogrodniczy. Tak naprawdę wszystko to, co ma spore wymiary, można przewieźć na paletach. Warunkiem jest jednak to, by zawartość paczki można było ułożyć w prostopadłościan.

Waga przesyłki na palecie nie może przekroczyć od 700 do 1000 kg, w zależności od konkretnej firmy kurierskiej. Często wysyłka dużej ilości małych paczek na jednej palecie jest opcją tańszą niż wysyłanie każdej paczki pojedynczo.

Jak odpowiednio zabezpieczyć towary na paletach?

Pakowanie jest bardzo ważnym etapem przygotowania przesyłki. Wysyłka palety dobrze przygotowanej i zapakowanej to gwarancja, że dotrze ona do adresata w stanie nienaruszonym, dzięki czemu zminimalizowane zostaje ryzyko zwrócenia paczki przez odbiorcę z powodu uszkodzeń podczas transportu.Przede wszystkim w dobrym stanie powinna być paleta. Nie może ona nosić śladów uszkodzenia lub gnicia. Wytrzymałość przesyłki paletowej podnosi także odpowiedni sposób układania zawartości.

Warto zwrócić uwagę na to, by układać poszczególne paczki na palecie w sposób nachodzący na siebie. Dzięki temu przesyłka na palecie zyska na wytrzymałości i stabilności. Zawartość przesyłki nie może także wystawać ponad obwód palety. Wszystkie elementy wystające są bowiem bardziej narażone na uszkodzenia mechaniczne. Oprócz tego nieregularne kształty zazwyczaj podnoszą koszty dostarczenia przesyłki.

Najczęściej do zabezpieczania zawartości palet stosuje się folię stretch, a rogi i górną krawędź dodatkowo wzmacnia się kartonowymi płytami. Na zewnątrz przesyłki nakleja się list przewozowy, by był on dobrze widoczny. Firmy kurierskie, które mają za zadanie odebrać przesyłkę na palecie o wadze przekraczającej standardową, najczęściej podjeżdżają po paczkę pojazdami, które wyposażone są w podnośniki, by móc bez problemu załadować przesyłkę.

Przesyłki na palecie - jakie towary wysyłać tym sposobem?"
Przesyłki na palecie - jakie towary wysyłać tym sposobem?"

 

Przesyłka na palecie – kurier czy broker?

Współcześnie każda osoba, która chce wysłać przesyłkę paletową, może skorzystać zarówno z usług firmy kurierskiej, jak i brokera. Broker kurierski to pośrednik, dysponujący ofertami wielu firm transportowych i na podstawie konkretnych danych przesyłki wyświetli, jakie są możliwe opcje. Dzięki skorzystaniu z usług brokera kurierskiego nie trzeba samemu szukać najlepiej dopasowanej do naszych potrzeb usługi. Cena nadania palety na stronie brokera, dzięki temu że pośrednik ma wynegocjowane z przewoźnikami atrakcyjne stawki, może być nawet o 70% niższa niż na stronie kuriera. Przesyłka na palecie zapewnia większe bezpieczeństwo i jest idealnym rozwiązaniem w przypadku sprzętów wielkogabarytowych. W zasadzie większość paczek, które ważą od 50 kilogramów wzwyż, może zostać wysłanych na palecie. 

tekst płatny

230804070022.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę