Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 22 września 2023 napisz DONOS@

Jak promować stronę internetową w wyszukiwarce?

Dzisiejsze czasy zdecydowanie mocno kładą nacisk na obecność w Internecie. Posiadanie strony firmy czy działalności jest niezwykle ważne dla pozyskiwania klientów. Co zrobić, aby właściwie promować stronę internetową w wyszukiwarce?

Żeby nasza strona internetowa znajdowała się wysoko w wynikach wyszukiwarki, należy zatroszczyć się o jej skuteczne pozycjonowanie. Jest to proces, na którego efekty trzeba czekać najdłużej. Zazwyczaj trwa to około kilku miesięcy. Jednakże jeżeli, pozycjonowanie SEO nie jest tajemnicą dla nas, to efekty będą stałe. Oczywiście, nie każdy, kto posiada swoją stronę internetową, musi rozumieć jak w praktyce zatroszczyć się o pozycjonowanie stron w Google. Dlatego z pomocą przychodzi nam agencja SEO, która może to zrobić za nas. 

Agencja SEO może zatroszczyć się zatem za nas o właściwe pozycjonowanie. Jedną z firm świadczących podobne usługi dla swoich klientów jest agencja Artefakt. Jeżeli zależy nam na dobrych rezultatach, warto skorzystać z pomocy profesjonalistów. Usługa pozycjonowanie stron www w Artefakt zawiera w sobie wszystkie działania SEO konieczne dla wypromowania biznesu w wyszukiwarce. 

Prowadzenie bloga

Prowadzenie bloga na danej stronie, w której przypadku skuteczne pozycjonowanie jest dla nas bardzo istotne, jest dobrym pomysłem. Wbrew pozorom wpisuje się ono właśnie w reguły SEO. Możemy dzielić się za darmo swoją wiedzą z naszymi użytkownikami poprzez dodawanie różnych artykułów. Pisanie ich w odpowiedni sposób, właśnie z zastosowaniem zasad SEO wpłynie mocno na pozycjonowanie stron www. Dlaczego? Po pierwsze zwiększy to liczbę wejść na stronę, co dla wyszukiwarek ma duże znaczenie. Po drugie wpłynie to na pozytywne odbieranie naszej marki. Uzyskamy status eksperta, co może potem pomóc nam zwiększyć liczbę potencjalnych nowych lub stałych klientów. Możemy także pisać artykuły na innych blogach i dodawać w nich odnośniki do swojego bloga, co także zwiększy ruch na naszej stronie.

 Pozycjonowanie stron w Google a Google Ads

Nie jest to pozycjonowanie stron internetowych sensu stricto, jednakże jest to bardzo skuteczna alternatywa, którą daje nam samo Google. Jego cechą charakterystyczną jest to, że daje dość szybkie efekty, w przeciwieństwie do zdecydowania się na standardowe pozycjonowanie SEO. Warto jednak nie stosować tego zamiennie, a jako dodatkowy wspomagacz, który pomoże nam przyśpieszyć efekty.

Czym jest reklama w Google Ads? Mówiąc w skrócie, są to reklamy, które możemy zauważyć podczas wyszukiwania w Google. Są one rzecz jasna płatne. Stawki bywają różne od kilkudziesięciu groszy do nawet kilku złotych za każde kliknięcie. Zależą one od popularności zawartych przez nas słów kluczowych. Google pozwala jednak na ustalenie dziennego limitu, co sprawi, że dalej będziemy mogli czuwać nad wydawanym na ten cel budżetem. 

Jeżeli taka forma reklamy zostanie dobrze ustawiona i przemyślana, to możemy spodziewać się efektów rzędu od kilkudziesięciu do kilkuset wejść dziennie na naszą stronę, tylko dzięki tej reklamie. Na całe szczęście istnieją też takie metody, które pozwalają na znalezienie słów kluczowych, których używanie nie będzie aż tyle kosztować za kliknięcie, a da równie dobre wyniki. 

tekst płatny


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę