Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 21 września 2023 napisz DONOS@

Łomżyńskie Prawo z doktoryzacją i habilitacją

Łomżyńska ANS uzyskała w dyscyplinie nauk prawnych uprawnienia do nadawania stopni naukowych: doktora i doktora habilitowanego. „To historyczny dzień dla naszej społeczności ponieważ w wyniku ewaluacji otwiera się przed nami droga do uzyskania statusu Akademii” - czytamy w komunikacie.

W wyniku przeprowadzonej ewaluacji Akademia Nauk Stosowanych w Łomży decyzją Ministerstwa Edukacji i Nauki otrzymała w dyscyplinie nauki prawne kategorię naukową B+. To sukces, który wiąże się z nadawaniem stopni naukowych: doktora i doktora habilitowanego. Natomiast w dziedzinie nauk medycznych, ANSŁ posiada kategorię B. 

Tak dobry wynik ewaluacji i otrzymane kategorie świadczą o rosnącej randze uczelni. Wpływają również na wysokość otrzymywanych dotacji i środków na rozwój kadry, utrzymanie potencjału badawczego oraz działalność naukową. 

Parametryzacji, czyli kompleksowej oceny jednostek naukowych dokonuje Komitet Ewaluacji Jednostek Naukowych. Podstawę oceny stanowią dane zgromadzone w systemie POLon. Ewaluacja jest oceną obejmującą trzy kryteria:

1. Kryterium I – poziom naukowy lub artystyczny prowadzonej działalności naukowej

2. Kryterium II – efekty finansowe badań naukowych i prac rozwojowych

3. Kryterium III – wpływ działalności naukowej na funkcjonowanie społeczeństwa i gospodarki.

Do porównania ocenianej w danej dyscyplinie jednostki naukowej z wartościami referencyjnymi wykorzystuje się algorytm, który uwzględnia wagi przypisane poszczególnym kryteriom ewaluacji. Wagi te są zróżnicowane w zależności od dziedzin nauki. 

„Otrzymane kategorie naukowe potwierdzają rosnącą pozycję Akademii oraz nobilitują do dalszej pracy na rzecz rozwoju środowiska naukowego. Wraz ze wzrostem rangi Uczelni rosną również wymagania wobec studentów, co z pewnością zaprocentuje wyższą jakością kształcenia. To z kolei przełoży się na lepszy start kariery zawodowej absolwentów co jest jednym z głównych celów Akademii” - podkreśla ANSŁ w komunikacie. 

 

230804070022.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę