Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 29 września 2023 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radionadzieja.pl

Wigilijne spotkanie za kratami

Około 30 więźniów z Zakładu Karnego w Grądach Woniecko podzieliło się opłatkiem ze swoimi rodzinami. Jak co roku przedświąteczne wizyty umożliwiła skazanym dyrekcja zakładu. Przez 2 dni odbywający kary w Grądach Woniecko spotykali się z najbliższymi w więziennej stołówce i spożywali wspólnie wigilijne potrawy. "Mogły wejść 4 dorosłe osoby i osoby nieletnie, ale tylko z najbliższej rodziny. Rodzina przywoziła wigilijne potrawy - kapustę z grzybami, barszcz, pierogi, w opłatki zaopatrzył zakład proboszcz miejscowej parafii" - mówi wychowawca, Joanna Puchalska.

Potrawy, których nie zjedzono podczas wigilijnego spotkania, musiały zostać wyniesione z zakładu - to ze względów bezpieczeństwa – tłumaczy Joanna Puchalska. Tak samo ze względów bezpieczeństwa skazani nie mogli odebrać prezentów od św. Mikołaja, no chyba, że wcześniej z prośbą o wniesienie danej rzeczy do zakładu zwrócili się do dyrekcji placówki.

Wigilia z rodzinami w Grądach Woniecko – to spotkanie ponadlimitowe. Jak tłumaczy
Puchalska, nie będzie wliczane do miesięcznego limitu widzenia z bliskimi. Zakład Karny w Grądach Woniecko ma charakter półotwarty i otwarty. Obecnie karę odbywa tu ok. 300 skazanych. Część otrzyma przepustki i będzie mogła spędzić święta w rodzinnych domach.

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę