Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 02 października 2023 napisz DONOS@

Pożar pola podczas żniw

Przytomne zachowanie rolnika uchroniło przed większymi stratami jego i sąsiadów. Mężczyzna widząc palące się z tyłu pole i belarkę, pojechał po inną maszynę i odciął ogień od pobliskich pól i lasu.

Około godziny 17. w rejonie wsi Jarnuty w gminie Jedwabne, podczas prac polowych zapaliła się belarka z belą w środku. Rolnik, który pracował przy tej maszynie, gdy dostrzegł pożar odczepił ją i pojechał do gospodarstwa po pług i talerzówkę. Zanim na miejsce dotarli strażacy przytomny gospodarz odcinał już rżysko od pobliskiego lasu. Aby ratować nieskoszone jeszcze żyto sąsiada, wytalerzował metrowy pas wzdłuż drogi i płonącego swojego pola. 

Skierowane 4 samochody ratowniczo-gaśnicze Łomży, Jedwabnego i Wizny dokończyły gaszene wodą. W sumie spaliło się ponad hektar słomy, rżyska i trochę zboża, ale dzięki przytomnemu zachowaniu rolnika, pożar nie ogarnąć większego areału i lasu – chwalili rolnika po akcji strażacy. 

 

230804070022.gif
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę