Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 23 kwietnia 2021 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Wyłudzali kredyty

Wyłudzili ponad 40 tysięcy złotych - mogą spędzić w więzieniu 8 lat. Czterej mieszkańcy Wysokiego Mazowieckiego przez dwa miesiące wyłudzili 11 kredytów. Posługiwali się tzw. metodą na słup. Kredyt brała podstawiona osoba, która dostawała kilkaset zł. Wczoraj mężczyzn podejrzanych o wyłudzenia zatrzymali policjanci z Zespołu do Walki z Przestępczością Gospodarczą w Wysokiem Mazowieckiem. Zatrzymani mężczyźni to mieszkańcy Wysokiego Mazowieckiego. Trzech miało już wcześniej konflikt z prawem - byli karani za podobne przestępstwa. Jak mówi oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Wysokiem Mazowieckiem, sierżant sztabowy Grzegorz Malinowskim, zatrzymani dokładnie podzielili się rolami, jakie każdy z nich miał do wykonania.

Część zajęła się znajdowaniem osób spełniających warunki kredytowe, a część zbywaniem towaru. Najczęściej kredyty brali renciści, którzy nadużywali alkoholu i nie mogli oprzeć się szybkiemu zarobkowi - zatrzymani płacili im 300 zł za każdą zawartą umowę kredytową.Wspólnie z tymi osobami jeździli do sklepów, znajdujących się przeważnie na terenie sąsiednich powiatów, gdzie wskazywali im jaki towar mają kupić w systemie ratalnym.
Były to wysokiej klasy telewizory, komputery, kina domowe, ale i pralki, kuchenki i lodówki. Pomimo tego, że ci sami klienci kilkakrotnie pojawiali się w tych samych sklepach, rzadko spotykali się z odmową udzielenia kredytu. Policja nie wyklucza, że ukarane mogą zostać także osoby, które brały kredyty i przyjmowały pieniądze od zatrzymanych. W tej chwili sprawdzane są okoliczności w jakich były zawierane umowy kredytowe. Jeżeli okaże się, że osoby, które kupowały sprzęt robiły to, żeby otrzymać od zatrzymanych kilkaset zł - będą ukarane za pomocnictwo. Za oszustwa czterej zatrzymani mieszkańcy Wysokiego Mazowieckiego moga spędzić w więzieniu 8 lat.
210407125521.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę