Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 21 września 2023 napisz DONOS@

Maturalne zwycięstwo II LO oraz "Mechaniaka"

Główne zdjęcie
II LO w Łomży

Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Łomży poinformowała o zdawalności podczas egzaminów maturalnych w Łomży. Najlepiej wśród licealistów poradzili sobie w maju 2022 r. absolwenci II LO w Łomży - wszyscy spośród 126 zdających w gmachu przy placu Tadeusza Kościuszki otrzymali świadectwo zdania matury. Najlepiej wpośród techników zdawali absolwenci "Mechaniaka" - 90%.

OKE podała wyniki zdawalności w 20 placówkach w Łomży: 14 liceach, w tym 4 dla dorosłych, oraz w 6 technikach. Opracowanie obejmuje szczegółowo 3 przedmioty obowiązkowe, pisemne na maturze: język polski, matematyka i język obcy, zazwyczaj angielski - na poziomie podstawowym i przynajmniej jeden przedmiot dodatkowy, który uczniowie wybrali według zainteresowań i potrzeb.

W zestawieniu uwzględniono przystępujących do matury po raz pierwszy, a nie poprawiających z lat poprzednich wyniki. Tak jak rok temu, prawie bezkonkurencyjny prymat zdobyło II LO imienia Marii Konopnickiej w Łomży: zdawalność 126 maturzystów wyniosła 100%. Zaledwie o 1 procent na podium ustąpiło I LO imienia Tadeusza Kościuszki przy ul. Feliksa Bernatowicza, gdzie spośród 182 maturzystów tylko 1 osobie nie powiodło się na pisemnej maturze z matematyki. Absolwenci z 4-letniego Liceum Plastycznego imienia Wojciecha Kossaka przy ulicy Marii Skłodowskiej-Curie również poradzili sobie dobrze na maturach - na 28 piszących w maju aż 26 rysowników i malarzy osiągnęło 93-procentową zdawalność dla "Plastyka". III LO im. Żołnierzy Obwodu Łomżyńskiego Armii Krajowej przy Senatorskiej ma 89% zdawalności, ponieważ zdało 105 na 118 absolwentów. Przy Sadowej w "Katoliku" matury poszły trochę słabiej: 88% zdawalności, gdyż zdało 36 na 41. Niełatwo godzić naukę z treningiem sportowym: w Liceum Mistrzostwa Sportowego przy Wiejskiej zdawalność wynosi 41 procent: matury z powodzeniem napisało 9 wpośród 22 absolwentów LMS.

Technicy na maturalnym placu boju o punkty
W Technikum nr 5 - ZSMiO przy ul. Przykoszarowej zdawalność osiągnęła 90%, bo zdało 128 na 143. W Technikum nr 6 - "Ekonomik" przy ul. Mikołaja Kopernika z maturami poradziło sobie 74 z 87 absolwentów, dzięki czemu ZSEiO ma zdawalność 85%. W Technikum nr 7 - ZSWiO przy ul. Stacha Konwy zdawalność wyniosła 58%, dzięki sukcesowi maturalnemu 36 z 62 absolwentów "Wety". W Technikum nr 4 - ZSTiO przy Zielonej - niska zdawalność 34% ucieszy po maturach co trzecią uczennicę i / lub ucznia "Budowlanki, dzięki 10-orgu absolwentom w gronie 29 zdających.

Na 1059 absolwentek i absolwentów liceów i techników w Łomży z maturą w 2022 poradziło sobie 819 osób - dlatego łomżyńska zdawalność miejska to 77%, co jest wynikiem porównywalnym z ubiegłym rokiem, kiedy także nie zdała matury co czwarta osoba. Wyniki matur mają znaczenie nie tylko ambicjonalne, ponieważ uczelnie biorą je pod uwagę jako kryterium w rekrutacji na studia.   

Mirosław R. Derewońko

tel. red.  696 145 146  

 

Wszyscy maturzyści zdali maturę w II LO w Łomży

Łatwa matematyka na maturze chłopców z II LO

Co czwarty absolwent w Łomży nie zdał matury


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę