Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 05 grudnia 2023 napisz DONOS@

Znaczący grant dla Filharmonii Kameralnej

Filharmonia Kameralna im. Witolda Lutosławskiego w Łomży otrzyma blisko 250 tysięcy złotych unijnego dofinansowania. Pieniądze pochodzą z projektu „Kultura bez barier” Dzięki nim oferta orkiestry zostanie jeszcze bardziej dostosowana do potrzeb osób z różnymi stopniami niepełnosprawności. Łomżyńska instytucja znalazła się wśród 111 dofinansowanych placówek z całego kraju, w tym trzech innych z województwa podlaskiego, a jej wniosek znalazł się na 21 pozycji, zdobywając 55,5 pkt. O pieniądze w ramach tego projektu ubiegało się ponad 400 instytucji.

Współrealizowany przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych oraz Fundację Kultura bez Barier ogólnopolski projekt „Kultura bez barier” ma zapewnić instytucjom kultury, autorom najlepiej ocenionych wniosków, dodatkowe środki na lepsze przystosowanie ich siedzib oraz ofert dla potrzeb osób  niepełnosprawnych. 111 instytucjom kultury przyznano granty w łącznej wysokości 17 091 968,43 złotych, z czego Filharmonia Kameralna im. Witolda Lutosławskiego w Łomży otrzyma 249 410,00 złotych. Ponieważ oddana do użytku w ubiegłym roku jej nowoczesna sala koncertowa wraz z całą otaczającą ją infrastrukturą jest przystosowana do potrzeb osób z różnymi stopniami niepełnosprawności, środki z projektu zostaną przeznaczone na realizację projektów artystycznych, przygotowywanych w pełnym zakresie z myślą o osobach niepełnosprawnych pod hasłem „Filharmonia dostępna”. Są też plany zakupu nowoczesnego, dającego duże możliwości różnorakich zastosowań, ekranu multimedialnego.

Poza Filharmonią Kameralną z województwa podlaskiego granty otrzymają: Książnica Podlaska im. Łukasza Górnickiego w Białymstoku (249 998,48 zł), Muzeum Wojska w Białymstoku (77 900,00 zł) oraz  Podlaskie Muzeum Kultury Ludowej (118 130,00 zł). Projekt „Kultura bez barier” jest realizowany w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020, Działanie 4.3, Współpraca ponadnarodowa.

Wojciech Chamryk

 


 
Zobacz także
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę