Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 25 marca 2023 napisz DONOS@

piątek 16.04.2004

Gazeta Współczesna - Technologia i polityka Gazeta Współczesna - Łącze nie tylko internetowe Gazeta Współczesna - Poprawili lokatę Gazeta Wyborcza - Nasi na liście 500

Gazeta Współczesna - Technologia i polityka
Były pracownik spółki wodociągowo-kanalizacyjnej twierdzi, że zarząd spółki przerzuca na mieszkańców koszty szwankującej oczyszczalni ścieków. Mężczyzna opisał rzekome nieprawidłowości w liście, który rozesłał do Rady Miejskiej, prezydenta Łomży oraz głównych klientów spółki - spółdzielni mieszkaniowych.
Stanisław Kowalewski pracował w spółce Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji przez 13 lat, ostatnio na stanowisku dyspozytora w oczyszczalni. Z wykształcenia jest elektrykiem. Został zwolniony z pracy w ub. roku na skutek redukcji etatów dyspozytorskich. To oficjalna wersja zwolnienia. Kowalewski twierdzi bowiem, że pozbyto się go, gdyż głośno mówił o dostrzeganych nieprawidłowościach w procesie oczyszczania ścieków po modernizacji oczyszczalni. Owe nieprawidłowości opisał we wspomnianym liście. Główna - według autora listu - polega na tym, że biologiczna technologia redukcji związków biogennych wspomagana jest - z powodu nieudolności w eskploatacji - komponentami chemicznymi. W jego przekonaniu wydatki na drogie chemikalia podrażają koszt oczyszczania ścieków i skutkują większymi obciążeniami finansowymi mieszkańców miasta.
więcej: Gazeta Współczesna - Technologia i polityka

Gazeta Współczesna - Łącze nie tylko internetowe
Wojciech Szewko, wiceminister nauki i informatyzacji, honorowy patron programu "Ikonka” przez ostatnich kilka miesięcy odwiedził aż kilkadziesiąt gmin w woj. podlaskim. Uczestniczył w otwarciach czytelni internetowych. Jenocześnie Szewko jest liderem Socjaldemokracji Polskiej do Parlamentu Europejskiego z Podlasia.
Na czwartkowe oficjalne spotkanie w Podlaskim Urzędzie Wojewódzkim, podsumowujące program "Ikonka” na Podlasiu, wiceminister nie przyjechał. Jak się dowiedzieliśmy - był chory i przebywał w szpitalu.
Chory na SLD?
Wiceminister spotkał się jednak z dziennikarzami wcześniej - 6 kwietnia. Tyle, że w tajemnicy przed władzami województwa, powiązanymi z SLD - partią z której odeszli założyciele Socjaldemokracji Polskiej. Konferencja zorganizowana w sali konferencyjnej Urzędu Marszałkowskiego w Białymstoku przez Ministerstwo Nauki i Informatyzacji także poświęcona była podsumowaniu programu "Ikonka”.
więcej: Gazeta Współczesna - Łącze nie tylko internetowe

Gazeta Współczesna - Poprawili lokatę
Wyższa Szkoła Agrobiznesu w swojej grupie należy do najlepszych w kraju - wynika z prestiżowego rankingu redakcji "Rzeczypospolitej” i "Prespektyw”. WSA poprawiła lokatę w porównaniu z rokiem ubiegłym, awansując się z czwartego na 3 miejsce.
"Agrobiznes” sklasyfikowany został w grupie 156 prywatnych uczelni licencjackich i inżynierskich. Wzięto pod uwagę kilkanaście kryteriów, a dodatkowo autorzy rankingu uwględnili też opinie o uczelniach grupy profesorów oraz 1700 pracodawców, zatrudniających absolwentów.
więcej: Gazeta Współczesna - Poprawili lokatę

Gazeta Wyborcza - Nasi na liście 500
British American Tobacco z Augustowa jest najwyżej notowaną podlaską spółką na liście 500 największych polskich firm "Rzeczpospolitej". Swoje miejsce w rankingu znalazło 10 firm z regionu
Najważniejszym kryterium rankingu jest wartość przychodów ze sprzedaży za rok 2003. Spośród podlaskich firm do pierwszej setki "załapał" się tylko British American Tobacco Polska SA, który swoją fabrykę ma w Augustowie (76. miejsce, o dziewięć pozycji niżej niż rok temu). Spółka w minionym roku osiągnęła przychody w kwocie ok. 1 mld 825 mln zł, ale poniosła stratę netto ponad 19,5 mln zł.
W drugiej setce znalazł się białostocki Polmos (na 168. pozycji; rok temu na 138.) z przychodem blisko 974 mln zł i zyskiem netto blisko 37 mln zł. Znacznie, bo aż o 15 pozycji w górę przesunął się grajewski Mlekpol (191. miejsce, przedtem 206.) - z przychodami na poziomie ponad 851 mln zł. W trzeciej setce znalazł się Zakład Energetyczny w Białymstoku (202. miejsce, przedtem 194.), wysokomazowiecka Mlekovita (252., przedtem 225.), hurtownia BOS SA, która po raz kolejny poprawiła swoją pozycję (z 298. miejsca na 260.). W górę pną się również grajewskie Płyty (280. miejsce, rok temu 319.).
więcej: Gazeta Wyborcza - Nasi na liście 500

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę