Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 23 września 2023 napisz DONOS@

Podwyżki cen w Porcie Łomża

Wakacje rozpoczęły się podwyżkami cen w łomżyńskim porcie. Niektóre usługi podrożały nawet 100%, choć możliwe są rabaty. Nie należy się jednak targować z pracownikiem nas obsługującym, a napisać odpowiedni wniosek do dyrektora MOSIR-u.

Prezydent Mariusz Chrzanowski podpisał nowy cennik za korzystanie z portu rzecznego nad Narwią w Łomży. W stosunku do roku ubiegłego widzimy wzrost cen nawet 150%.  O tyle zwrosło cumowanie skutera wodnego, za dobę w 2021 roku płaciliśmy 8zł, a w bieżącym do 20zł. 

Na tym samym poziomie pozostało wypożyczenie łodzi turystyczno-sportowej. Godzina kosztowała 20zł, a doba 65zł i tak tez pozostaje nadal. Wypożyczenie kajaka czy kanadyjki droższe jest o 50% i wynosi 15 zł za godzinę, a za dobę 50zł. Tu podwyżka wyniosła 5zł. Wypożyczenie roweru dwuosobowego na godzinę podrożało z 12zł na 15zł, a przy czteroosobowym cena wzrosła z 14 zł na 20zł. 

Doba cumowania łodzi turystycznej wzrosła z 15zł na 30zł, a miesiąc ze 135zł na 300zł. Cały sezon kosztuje obecnie 1200zł, a nie jak wcześniej 700zł. Zimowanie łodzi na placu kosztuje 200zł (było 100zł). 

Przewiezienie kajaków kosztuje 4zł za 1 km (podwyżka z 3zł). 

Opłata rezydencka, czyli prawo do całorocznego cumowania, slipowania dźwigiem (wiosna-jesień), zimowania na placu, dostęp do prądu, wody, toalet, internetu (Wi Fi). Podrożało z 1200zł na 1900zł. 

Ustawienie namiotu na polu tuż obok portu podrożało o 30% z 15zł na 20zł. Osobodoba kosztuje obecnie 15zł, a nie jak wcześniej 10zł. Postawienie campera lub przyczepy kempingowej kosztuje 50zł za dobę (było 20zł), motocykla 20zł (było 10zł), a samochodu osobowego 30zł (było 10zł).

Zniżki

Prezydent z zarządzeniu przewidział możliwość zniżek do 30%. Opust może dotyczyć: 

1)  rabat ilościowy – przy wejściach grupowych;

2)  rabat sezonowy (czasowy) – uwzględniający porę roku, dzień tygodnia, godziny w trakcie dnia;

3)  rabat uwzględniający grupy społeczne – młodzież szkolną, osoby niepełnosprawne, domy dziecka, organizacje charytatywne;

4)  w przypadku ograniczonego popytu na świadczone usługi;

5)  w okresie wakacji, ferii zimowych;

6)  w święta państwowe, samorządowe. 

W każdym z tych przypadków należy złożyć pisemnie podanie, wniosek do dyrektora MOSIR-u i dopiero on zdecyduje o zniżce. Nie należy zatem targować się z osoba nas obsługująca, bo to nic nie da. Z informacji uzyskanych w MOSIR-ze wynika, że nie cieszą się one duża popularnością.

Korzystający z karty "Dużej Rodziny" bez żadnych limitów ilościowych uzyskają 50% zniżki na wypożyczenie: kajaka, kanadyjki, roweru, roweru wodnego, łodzi turystyczno – sportowej.

 

Pełny cennik

230804070022.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę