Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 08 maja 2021 napisz DONOS@

Podlaskie... „E” klasa

Województwo podlaskie znalazło się na samym końcu rankingu atrakcyjności inwestycyjnej polskich województw. Specjalny raport na ten temat opracował Instytutu Badań nad Gospodarką Rynkową (IbnGR). Klasa „A” czyli najatrakcyjniejsze województwa to śląskie, mazowieckie i małopolskie. Później są jeszcze klasy „B”, „C”, „D” i ...„E”.

Raport poddaje ocenie atrakcyjności inwestycyjnej (rozumianej jako skłonność inwestorów do wyboru danej lokalizacji na miejsce inwestycji) syntetycznie wszystkie województwa i podregiony w 3 kategoriach: działalność produkcyjna, świadczenie usług i działalność zaawansowana technologicznie.
Wśród ocenianych wskaźników województw i regionów znalazły się m.in.: dostępność infrastruktury transportowej, koszty pracy oraz wielkość i jakość zasobów pracy, chłonność rynku zbytu, poziom rozwoju gospodarczego, stopień ochrony i stan środowiska przyrodniczego oraz aktywność regionów wobec potencjalnych inwestorów.

Na ostatnich miejscach tak opracowanego rankingu (klasa „E”) plasują się województwa ściany wschodniej: świętokrzyskie, lubelskie i podlaskie – podaje IbnGR.
210407125521.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę