Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 15 lipca 2024 napisz DONOS@

Prezydent RP Andrzej Duda zaprasza do Łomży

Prezydent Andrzej Duda odwiedził dziś województwo podlaskie. Był w Czerwonym Borze i Zambrowie. Tu zapraszał do Łomży, gdzie w weekend będziemy gościć prezydenckie miasteczko medyczne.

Niezbyt tłumnie przywitali gościa z Warszawy mieszkańcy Zambrowa. W wydzielonym sektorze nad zalewem zgromadziło się w sumie około 200-300 osób. Na początku prezydent dziękował za wybory z 2015 roku i za czterokrotne wybieranie jego.

- W 2015 roku to w ogóle, a w 2020 roku, kiedy zmagaliśmy się z pandemią koronawirusa, nikt się nie spodziewał aż tak wielu problemów, jak jest w tej chwili i że będą tak poważne – mówił zgromadzonym Andrzej Duda. - Zaraz po koronawirusie przyszedł rosyjski atak na Ukrainę i za nim idące nie tylko pogorszenie sytuacji bezpieczeństwa ogromne w naszej części Europy zaraz za nasz granicą, ale co gorsza tsunami cenowe.

Przybyłym w ten upalny dzień tłumaczył o drenowaniu portfeli i kłopotach gospodarczych związanych ze wzrostem cen, szczególnie paliw i energii elektrycznej, o inflacji, że utrudnia procesy inwestycyjne i możliwości rozsądnego rozstrzygnięcia przetargów, co w efekcie spowalnia rozwój.

- Dziś zmagamy się z wieloma przeciwnościami. Chcę Państwa zapewnić o kilku kwestiach, że w zdroworozsądkowy, odważny i mądry sposób czuwamy nad kwestiami bezpieczeństwa Rzeczypospolitej, także militarnego – mówił.

Zwierzchnik sił zbrojnych opowiadał także modernizacji armii. Przypomniał, że pierwsze zamówione przez nas baterie Patriot mają dotrzeć do Polski w tym roku. 

- Chodzi o to, abyśmy stworzyli taki poziom bezpieczeństwa militarnego znajdującego się w naszych rękach, żeby nikomu nie opłacało się nas zaatakować.

Dodawał, że dzisiaj to bezpieczeństwo gwarantują nam dodatkowo sojusznicy. Zauważył, „żebyśmy przede wszystkim mieli własne zasoby i o te zasoby zadbali”. Deklarował konsekwentnie realizowanie polityki odbudowywania potencjału polskiej armii. Bo to jest dzisiaj najważniejsze – mówił. Tłumaczył, że bezpieczeństwo to także rozwój sieci energetycznej, gazowej czy budowa gazoportu pływającego w Gdańsku. 

- Mimo tych wszystkich trudności ogromnie ważne jest dla mnie, abyśmy cały czas podnosili jakość życia w Polsce. Nawet jeżeli  nie jesteśmy w stanie w sposób efektywny cały czas podnosić wynagrodzeń, właśnie dlatego, że jest inflacja. Mimo, że są waloryzacje emerytur, 13 i 14 emerytura, wzrastająca płaca minimalna to inflacja niestety pożera te wzrosty i jest to problem – przyznawał prezydent Duda dodając, że  trudne jest dzisiaj odczuć wzrost poziomu życia w portfelach. Wyraził jednak nadzieję, że w ciągu najbliższych lat, miesięcy uda się to przezwyciężyć. 

Prezydent RP Andrzej Duda zaprosił wszystkich do Łomży, gdzie w najbliższy weekend na palcu Niepodległości pojawi się prezydenckie miasteczko medyczne. W sobotę i niedzielę w godz. 10:00-19:00 będzie działać Mobilna Strefa Zdrowia, w której chętni mieszkańcy będą mogli skorzystać z bezpłatnych badań specjalistycznych i konsultacji lekarskich. 

Z badań oferowanych w Mobilnej Strefie Zdrowia będzie mógł skorzystać każdy: kobiety i mężczyźni w każdym wieku, dzieci, rodzice, dziadkowie, mieszkańcy miast, miasteczek i wsi. Wszyscy, którzy chcą – i powinni – zadbać o swoje zdrowie. Łomża jest drugim miastem w Polsce po Warszawie, w którym pojawi się na całe dwa dni Mobilna Strefa Zdrowia umożliwiająca wykonanie szeregu bezpłatnych specjalistycznych badań i konsultacji lekarskich. W ten sposób chcemy zachęcić mieszkańców województwa podlaskiego do działania: lepiej zapobiegać niż leczyć! 

- Zapraszam wszystkich tych co chcą zrobić badania. Otworzyliśmy taki program, że po miastach średniej wielkości i mniejszych będzie krążyło miasteczko medyczne pod moim patronatem. Zapraszam do tego miasteczka, do Łomży.

Na koniec prezydent Andrzej Duda poprosił o to, by mimo tych trudności, być optymistami.

- Wierzę w to, że te trudności pokonamy – podsumował. 

Dziękował za serce okazane sąsiadom z Ukrainy. Przypomniał, że dwa razy był w Ukrainie i na własne oczy widział ten ogrom tragedii. „Oni naprawdę potrzebują pomocy. Niestety rosyjskie wojska idą i niosą śmierć”.

Wcześniej głowa państwa Andrzej Duda wspólnie z małżonką Agatą Kornhauser–Dudą uczestniczyli w poligonowym zakończeniu roku szkolnego klas mundurowych w ośrodku Grom Group w Czerwonym Borze.

 

Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę