Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 29 września 2023 napisz DONOS@

Gdzie sprawdzać notowania giełdowe?

Gdzie sprawdzać notowania giełdowe? Gdzie znaleźć analizy akcji WIG20? A może potrzebujesz informacji dotyczących GPW? Odpowiedzi na powyższe pytania znajdziesz w dzisiejszym wpisie.

  1. Gdzie znaleźć sprawdzone notowania giełdowe?
  2. Czym są notowania GPW?

Chcesz zacząć inwestować na giełdzie, ale nie wiesz, gdzie sprawdzać notowania giełdowe? A może po prostu szukasz miejsca, w którym publikuje się rzetelne informacje na temat giełd? Już teraz sprawdź nasze polecenie. Szczegóły znajdziesz w niniejszym artykule – zapraszamy do szybkiego zapoznania się z tematem.

Gdzie znaleźć sprawdzone notowania giełdowe?

Gdzie znaleźć sprawdzone notowania giełdowe i rzetelne informacje na temat giełd ogólnie? Takie informacje sprawdzisz między innymi na stronie https://comparic.pl/, na którą już teraz serdecznie zapraszamy. Portal obejmuje nie tylko najważniejsze informacje, ale także dane na temat akcji, indeksów, surowców czy kryptowalut. Ponadto dostępna jest podstrona obejmująca artykuły będące swego rodzaju bazą wiedzy. To świetna opcja dla tych osób, które dopiero zaczynają lub chcą zacząć inwestować – bo jak wiadomo, nie oszczędności, a właśnie wiedza i doświadczenie są najważniejsze, jeśli chodzi o inwestowanie na giełdzie.

Dlaczego w ogóle warto interesować się notowaniami giełdowymi? Przede wszystkim dlatego, że dzięki nim dowiesz się, jakie są aktualne ceny papierów wartościowych.

Na wspomnianej stronie dostępne są także informacje na temat notowania WIG20. Znajdziesz je tutaj: https://comparic.pl/category/wig20/. Czym w ogóle jest WIG20? Otóż to nic innego, jak indeks giełdowy dwudziestu największych akcyjnych spółek, które są notowane na warszawskiej GPW – Giełdzie Papierów Wartościowych. W skład WIG20 wchodzą aktualnie takie spółki jak Allegro, KGHM, PGNiG, Lotos, PKN Orlen, PKO BP czy Tauron. Te spółki, które nie mieszczą się we wspomnianym indeksie WIG20, ostatecznie znajdują się w niższym rankingu, a mianowicie w mWIG40.

Czym są notowania GPW?

Czym dokładnie są notowania GPW? A właściwie czym jest GPW? Otóż skrót ten oznacza giełdę papierów wartościowych. GPW to nic innego jak regulowany rynek. To na nim dochodzi do transakcji zarówno kupna, jak i sprzedaży instrumentów finansowych. Lista niniejszych instrumentów finansowych obejmuje przede wszystkim akcje, obligacje oraz kontrakty terminowe czy opcje. Szczegółowe i aktualne informacje na temat GPW znajdziesz tutaj: https://comparic.pl/category/gpw/.

Z giełdy papierów wartościowych najczęściej korzystają przedsiębiorcy, którzy chcą sprzedać udziały – najczęściej w formie akcji oraz te osoby, które są zainteresowane kupnem tych akcji. Wiele firm decyduje się na GPW, aby zwiększyć kapitał, który jest potrzebny do rozwoju.

Warto pamiętać, że zarówno zbycie, jak i nabycie instrumentów finansowych przez GPW jest możliwe tylko i wyłącznie wtedy, gdy dany instrument został już dopuszczony do obrotu. Oprócz notowań, warto również sprawdzać różnego rodzaju wykresy, wolumen i przede wszystkim to, czy akcje danej spółki przynoszą dywidendy. Są to dodatkowe pieniądze przekazywane akcjonariuszom.

tekst płatny

230804070022.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę