Przejdź do treści Przejdź do menu
środka, 03 marca 2021 napisz DONOS@

Moim zdaniem

Wielce znaczącym wydarzeniem kończącego się roku 2005 było spotkanie w Klubie Dyskusyjnym „Panorama” z Prezydentem Łomży, Panem Jerzym Brzezińskim. Prezydent wygłosił wykład na temat: „Finansowanie samorządów w UE”. „Głos Nowogrodzki” poświęca temu wydarzeniu należne mu miejsce. Moim zdaniem, wydarzenie to miało przede wszystkim wymiar intelektualny. Wymiar ten określony został poprzez formę i sposób w jaki ten temat przedstawił Gość Klubu. Ściśle z intelektualnymi wartościami tego przekazu, łączył się jego wymiar edukacyjny. W ten sposób można bowiem określić uzmysłowienie słuchaczom ogromu pracy jakiej należy dokonać by móc korzystać ze środków unijnych. Których nie uzyska się bez kadry dobrze przygotowanych ludzi do wypełniania wniosków. Jednocześnie spotkanie to miało wymiar promocyjny. Okazało się bowiem, że po raz pierwszy w historii miasta, na zaproszenie organizacji społecznej – Stowarzyszenia Przyjaciół Nowogrodu, przyjechał z wykładem Prezydent Łomży. Moim zdaniem spotkanie to przyczyniło się w sposób znaczący do uświadomienia słuchaczom w jaki sposób przebiega proces finansowania inwestycji ze środków unijnych. Prezydent Jerzy Brzeziński w sposób delikatny, a zarazem zdecydowany wyjaśnił, iż tylko ciężka, żmudna a zarazem dokładna praca leży u podstaw zdobycia funduszy. Wójtowie, którzy obecnie nie zdobywają funduszy unijnych powinni podać się do dymisji – powiedział Prezydent. Stanowisko to zostało jednoznacznie odebrane przez słuchaczy. W dyskusji okazało się, że Gość spotkania nie wiedział, że gmina Nowogród nie zdobyła ani jednego euro ze środków unijnych. Od dawna zastanawiam się jaka jest przyczyna takiego stanu rzeczy. Wszyscy sąsiedzi Nowogrodu wykorzystują potężne pieniądze unijne – my ani złotówki. Przyczyn zapewne jest wiele: brak kompetencji, lekceważenie interesu gminy i jej mieszkańców. Trudno przyjąć bez bólu prośbę jednego z dyskutantów, nota bene radnego, który zwrócił się z prośbą do Prezydenta Łomży o pomoc w załatwieniu spraw, których burmistrz Nowogrodu nie umie załatwić od lat.
Burmistrz Nowogrodu zasłynął z wypowiedzi, że „nie czyta”, ale i jest chyba głuchy skoro nie docierają do niego głosy o inwestycjach w Zbójnej, Małym Płocku, Miastkowie, Śniadowie itp.
Moim zdaniem taki stan świadomości burmistrza określono kiedyś „tumiwisizm”. Tylko nowy burmistrz, nowi radni mogą ten stan zmienić, czego wszystkim Czytelnikom i Sympatykom „Głosu Nowogrodzkiego” w Nowym Roku życzę. Napoleon Fortini.

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę