Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 03 października 2023 napisz DONOS@

Tragedii winien kierowca

Według łomżyńskiej prokuratury prowadzącej dochodzenie w związku ze śmiercią 13 osób w wypadku drogowym w okolicach Jeżewa na drodze nr 8 – odpowiedzialny za tę tragedie jest kierowca autobusu. Powołani biegli ustalili, że kierowca autokaru, który sam zginął w wypadku, przekroczył o 40 km/h dozwoloną prędkość i nie zachował należytej ostrożności podejmując manewr wyprzedzania, co doprowadziło do czołowego zderzenia z nadjeżdżającą z naprzeciwka lawetą.

Przypomnijmy tragedia wydarzyła się 30 września rano. Autobusem na Jasną Górę podróżowali licealiści Białegostoku. W okolicach Sikory Pawłowięta w powiecie wysokomazowieckim - około godziny siódmej rano pomiędzy Zambrowem a Jeżewem - zderzyły się autokar, TIR przewożący na lawecie samochody osobowe. Po zderzeniu autokar stanął w płomieniach. Jak ustalił biegły z zakresu pożarnictwa, zapaliło się paliwo ze zniszczonego zbiornika pojazdu. Mimo akcji strażaków, autokar spłonął doszczętnie. W wypadku zginęło 13 osób (11 licealistów oraz kierowcy autobusu i lawety), a około 40 zostało rannych.

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę