Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 21 kwietnia 2021 napisz DONOS@
źródło: radio.bialystok.pl

Do policji tylko najlepsi

Mimo, że były 44 wolne miejsca - tylko 17 osób podejmie w tym roku pracę w podlaskiej policji. Tyle bowiem pomyślnie przeszło wszystkie sprawdziany i testy. To zaledwie 3% z wszystkich chętnych, bo do pierwszego etapu zgłosiło się ponad 500 osób. Od lipca w całym kraju obowiązują nowe zasady przyjmowania do pracy w policji. Najwięcej kandydatów odpada już na pierwszych dwóch sprawdzianach - mówi podinspektor Waldemar Bućko z Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku.

W teście z wiedzy ogólnej jest 40 pytań. Dotyczą zarówno prawa karnego, administracyjnego jak i historii, języka polskiego oraz kultury i sztuki. Po tym sprawdzianie odpadło 30% kandydatów. Jeszcze trudniejsze okazały się testy sprawnościowe. Zdała je zaledwie co dziesiąta osoba. Przeszkodą nie do przejścia dla wielu młodych mężczyzn było np. czterokrotne podciągnięcie się na drążku. Ci, którzy przebrnęli pomyślnie przez pierwsze dwa etapy byli poddani szczegółowym badaniom lekarskim i testom psychologicznym. Zależy nam by nowi funkcjonariusze spełniali wszystkie wymogi służby w trudnych warunkach - podkreśla podinspektor Waldemar Bućko. Preferowane są osoby z wyższym wykształceniem, najlepiej prawniczym, znający języki obce i jednocześnie sprawni fizycznie - dodaje. Po nowym roku kolejne kilkadziesiąt osób będzie miało szansę na podjecie pracy w podlaskiej policji. Komendant wojewódzki ogłosi nowy nabór. W tej chwili w naszym regionie porządku strzeże ponad 3300 mundurowych. Do obsadzenia pozostaje 130 etatów.
210407125521.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę