Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 06 grudnia 2023 napisz DONOS@

W weekend załamanie pogody i powieje

Po bardzo ciepłym piątku z temperaturą do 28°C, w nocy z piątku na sobotę nadciągną gwałtowne burz z silnym deszczem i porywami wiatru do 85 km/h, a lokalnie nawet 100 km/h. W sobotę i niedzielę znacznie chłodniej, więcej chmur i opady deszczu. Dla większości terytorium Polski, w tym rejonu Łomży IMGW ma sobotę wydało ostrzeżenie meteorologiczne drugiego stopnia o silnym wietrze.

W piątek niż, w którego zasięgu jest Polska, przemieści się znad Skandynawii w kierunku krajów bałtyckich.  Razem z niżem wędruje z zachodu na wschód pofalowany front atmosferyczny. Napływa powietrze polarne morskie, przed frontem ciepłe, a za frontem chłodne. Ciśnienie spada. Zachmurzenie umiarkowane,a temperatura maksymalna od 27°C. Wiatr umiarkowany, okresami porywisty, zachodni i północno-zachodni. 

W nocy z piątku na sobotę sytuacja pogodowa zacznie się zmieniać. Polska znajdować się będzie w zasięgu pogłębiającego się układu niżowego z frontami atmosferycznymi, który powoli przemieszczać się będzie na wschód. W północno-wschodniej części kraju spodziewane jest zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Przelotne opady deszczu i słabe burze. Wysokość opadów miejscami może osiągnąć około 10 mm. Temperatura maksymalna 13°C na wschodzie.

IMGW-PIB wydało ostrzeżenie meteorologiczne 2 stopnia, w którym prognozuje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości do 35 km/h, w porywach do 90 km/h, z kierunku zachodniego i północnego zachodu. Ostrzezenie obowiązuje w sobotę od godz. 10:00 do 20:00.

W niedzielę Polska będzie pomiędzy niżem znad Rosji, a wyżem znad północnych Niemiec. Na północy, w centrum i na wschodzie kraju zaznaczy się wpływ frontu atmosferycznego. Będzie napływać chłodna, polarna morska masa powietrza. Ciśnienie początkowo będzie spadać, a wieczorem rosnąć. Prognozuje się zachmurzenie przeważnie duże i przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna od 10°C do 13°C. Wiatr słaby i umiarkowany, okresami porywisty, północno-zachodni. 

 


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę