Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 29 września 2023 napisz DONOS@

KAS zaakceptowała PIT-y „zapominalskich”

Do podlaskich urzędów skarbowych wpłynęło za 2021 prawie 550 tys. zeznań PIT, czego 90% w postaci elektronicznej. 158 tys. podlaskich podatników nie złożyło swojej rocznej deklaracji PIT, ale ich zeznania zostały 2 maja zaakceptowane automatycznie.

KAS zwraca uwagę, że coraz chętniej podatnicy rozliczają się w formie elektronicznej. W usłudze i Twój e-PIT dostępnej w e-Urzędzie Skarbowym, KAS przygotowała wstępnie wypełnione PITy większości podatników. Podatnicy mogli także korzystać z systemu e-Deklaracje, w którym sami od początku do końca wypełniali swoje zeznanie i przekazywali je elektronicznie do KAS. Oprócz wygody i bezpieczeństwa elektroniczna forma rozliczenia daje jeszcze jedną istotną korzyść - przyspiesza zwrot nadpłaconego podatku. Urzędy skarbowe mają maksymalnie 45 dni na zwrot nadpłat z zeznań złożonych elektronicznie (w przypadku papierowych deklaracji jest to 90 dni). 

Prawie 158 tys. podatników z województwa podlaskiego nie złożyło w ogóle swojego zeznania PIT. Dzięki usłudze Twój e-PIT, w której automatycznie urząd przygotowuje  wstępnie wypełnione zeznania PIT-37 i PIT-38, automatycznie akceptuje i przesyła do urzędów skarbowych takie zeznania po upływie czasu na ich złożenie. W ubiegłym roku z tej funkcji skorzystało 127 tys. podatników z woj. podlaskiego.

Podatnikom, których zeznania zostały rozliczone automatycznie, a którzy będą musieli dopłacić roczny podatek urząd skarbowy wyśle informację o kwocie do zapłaty wraz z załączonym indywidualnym mikrorachunkiem podatkowym na który należy dopłacić brakujący podatek. 

Cały czas trwa też akcja zwrotu nadpłat PIT. Do tej pory urzędy skarbowe z naszego województwa zwróciły na konta podlaskich podatników prawie 306 mln zł nadpłat wykazanych w złożonych zeznaniach.

 


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę