Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 29 maja 2023 napisz DONOS@

Sucho, ale w weekend nadzieja na deszcz

Główne zdjęcie
Ogólne zagrożenie pożarowe , mapa IMGW-PIB

W związku z deficytem opadów w pierwszej połowie maja IMGW-PIB informuje o drastycznym wzroście zagrożenia pożarowego. W rejonie Łomży na czwartek instytut określa je ekstremalnie wysokim.

W ciągu ostatniego tygodnia stacja pomiarowa IMGW w Marianowie zarejestrowała opad deszczu w miniony piątek i niedzielę. W sumie wyniósł on niewiele 1mm w ciągu dwóch tych dni czyli 1 litr/m2. Jak wynika z danych IMGW-PIB w regionie wilgotność gleby w warstwie 7-28 cm oscyluje już wokół 30%, a na głębokości 28-100 cm – 35%. To najniższa tej wiosny, a jeśli będzie się utrzymywać, może mieć wpływ na rozwój roślin. 

Z map Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej wynika, że w całym centralnym pasie Polski od zachodniej do wschodniej granicy mamy do czynienia z ekstremalnie wysokim ogólnym zagrożeniem pożarowym. 

Deszcz
Zmiana pogody i deszcz spodziewany jest w weekend. Choć dzisiejszej nocy (ze środy na czwartek) w regionie mogą wystąpić przygruntowe przymrozki, to czwartek zapowiada się upalnie. Temperatura wyniesie 23°C. W piątek mogą pojawić się już przelotne opady deszczu i burze. W sobotę natomiast popada mocniej, a i w niedzielę lepiej nie wychodzić bez parasola. Z dostępnych map pogodowych wynika, że do połowy przyszłego tygodnia należy spodziewać się opadów deszczu. 

 


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę