Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 09 grudnia 2023 napisz DONOS@

Rusza dobrowolna zasadnicza służba wojskowa

Główne zdjęcie
Zdięcie ilustracyjne

21 maja rozpocznie się nabór do nowego rodzaju służby w wojsku - dobrowolnej zasadniczej służby wojskowej. W związku z tym Ministerstwo Obrony Narodowej poinformowało o piknikach wojskowych, które mają do tego zachęcać. Najbliższy odbędzie się w Tykocinie.

W najbliższą sobotę, 21 maja, wojskowy piknik odbędzie się w Tykocinie. Od godz. 11:00 do 18:00 na pl. Stefana Czarneckiego zaplanowano wiele atrakcji dla dzieci i dorosłych. Będą prezentacje sprzętu wojskowego, w tym m. in. czołgów Leopard, transporterów Rosomak, moździerzy Rak i wiele, wiele innych. Czas umilą koncerty orkiestr wojskowych. Będzie można poznać wojsko i  żołnierzy oraz spróbować prawdziwej wojskowej grochówki. 

Jak czytamy w komunikacie, przy stoiskach promocyjno-informacyjnych będzie można uzyskać informacje o dobrowolnej służbie zasadniczej: ile trwa, kto może do niej przystąpić, jakie trzeba spełnić wymogi i na czym ta służba będzie polegać. Będzie można porozmawiać z fachowcami i wypełnić wniosek o powołanie. 

Aby starać się o przyjęcie do służby kandydat musi do wniosku dołączyć:

  • kopię dokumentu tożsamości;
  • kopię dokumentu potwierdzającego posiadane wykształcenie;
  • kopie innych dokumentów, w szczególności: certyfikaty językowe, świadectwa ukończenia szkół, kursów lub uzyskania specjalizacji zawodowych, zaświadczenia o prawie wykonywania zawodu, a także posiadane uprawnienia do kierowania pojazdami.

 


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę