Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 21 września 2023 napisz DONOS@

Prezydent Chrzanowski wzbogacił się w roku pandemicznym

Główne zdjęcie
Prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski

O 50 procent wzrosły dochody prezydenta Łomży Mariusza Chrzanowskiego w 2021 roku w stosunku do roku wcześniejszego. Prezydent Łomży złożył oświadczenie majątkowe, które teraz badają służby wojewody.

Zgodnie z ustawami o samorządzie gminnym osoby pełniące funkcje publiczne m.in. prezydent muszą corocznie do 30 kwietnia, składać oświadczenie majątkowe. Podanie do publicznej wiadomości stanu finansów rządzących, ma w założeniu przeciwdziałać korupcji i zjawiskom patologicznym w sferze administracji. Prezydent Łomży złożył oświadczenie majątkowe, które obecnie analizują służby wojewody. Dopiero po zakończeniu tego procesu, dokument zostanie opublikowanym na miejskim BIP-ie.

Nam udało się zapoznać z tym oświadczeniem wcześniej, poniżej publikujemy zawarte w nim dane.

Podobnie jak w 2020 roku, prezydent pozostaje we wspólnocie majątkowej ze swoją małżonką. Miniony 2021 rok pandemiczny prezydent Chrzanowski może zaliczyć do wyjątkowo udanych. Najpierw od 31 maja 2021 roku (o czym pisaliśmy: Chrzanowski dorabia w spółce w Toruniu) został członkiem Rady Nadzorczej osiągając dochód w wysokości: 31 737,38 zł, a później (od 1 sierpnia 2021 roku) otrzymał prawie 100 procentową podwyżkę w Ratuszu zarabiając w sumie: 184 947,78 (o ponad 39% więcej niż w 2020 roku). Prezydent Chrzanowski, podobnie jak przed rokiem, zarobił także pracując w PWSIiP w Łomży. Tu dochód wzrósł niewiele (o 8%) i w 2021 wyniósł 44 916,58 zł. Ponadto włodarz za „wykonanie artykułu naukowego” i przeniesienia praw autorskich otrzymał wynagrodzenie 550 zł. 

W sumie w 2021 roku prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski zarobił 262 151,74 zł, co do roku poprzedniego stanowi wzrost o ponad 50%. 

Na koncie Chrzanowskiego przybyło także oszczędności i na koniec grudnia 2021 roku w walucie polskiej wyniosły 40 tys. zł, to o 36 tys. więcej niż rok wcześniej. Nie zmieniła się za to wartość domu, który prezydent posiada wspólnie z małżonką. Dom o pow. 148,2m2 i działkę 595 m2 w oświadczeniu wycenia na 810 tys. zł. Podobnie nie zmieniła się wartość udziału (1/27) razem z innymi członkami osiedla w terenie zielonym i placu zabaw (1101m2). Ten prezydent oszacował na 3 tys. zł.

Prezydent Chrzanowski nie posiada udziałów w spółkach handlowych, i nie osiągnął w związku z tym dochodów, a także nie prowadzi działalności gospodarczej. 

Wspólnie z żoną i ojcem prezydent Mariusz Chrzanowski ma samochód Audi A4 z 2004 roku, którego wartość szacuje na 16 tys. zł. 

Kredyt hipoteczny zaciągnięty na 25 lat o wartości 550 tys. zł na zakup domu został częściowo spłacony i na 31 grudnia 2021 roku saldo wyniosło: 514 932,84 zł. Kredyt został zaciągnięty w polskich złotych, a to oznacza, że nie tylko miasto, ale i prezydent osobiście odczuwa skutki wzrostu stóp procentowych. Jak wynika z udostępnionych danych, na koniec 2020 roku oprocentowanie kredytu zaciągniętego w PKO BP wynosiło 1,66%, a na koniec 2021 roku 2,12%. 

Nie ma już w oświadczeniu majątkowym informacji o limicie kredytowym w rachunku bieżącym. 

Podsumowując prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski w ubiegłym roku zarobił bardzo dobrze, ale nie widać za bardzo tych pieniędzy ani w oszczędnościach, ani w majątku. 

 

Oświadczenia majątkowe prezydentów opublikowane

230804070022.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę