Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 03 czerwca 2023 napisz DONOS@

Pijani i szybcy w oku policji

Czterech kierowców straciła prawo jazdy po przeprowadzonej przez łomżyńskich policjantów akcji „trzeźwy poranek”. Sześciu kierujących straciło prawa jazdy za prędkość.

W poniedziałek na terenie miasta i powiatu policjanci Wydziału Ruchu Drogowego przeprowadzili działania „Trzeźwy poniedziałek”. Przez cały dzień funkcjonariusze zbadali trzeźwość kierowców. Na 639 skontrolowanych, czworo zdecydowało się wsiąść za kierownicę ,,na podwójnym” gazie.

Pierwszy o 6, w Piątnicy Włościańskiej wpadł 37-letni mieszkaniec Łomży. U jadącego volkswagenem badanie wykazało 0,2 promila alkoholu w organizmie. Łomżanin już wcześniej miał zakaz kierowania pojazdami za alkohol do września br. Po 20 minutach, z podobną ilością alkoholu w organizmie, zatrzymano na alei Legionów 25-latka z gminy Łomża. Na ulicy Nowogrodzkiej wpadł 39-letniego łomżanin, u którego badanie alkomatem wykazało, ponad pół promila alkoholu w organizmie. Przed  godz. 18 w Nowogrodzie 45-letni mieszkaniec powiatu łomżyńskiego kierował seatem mając ponad promil alkoholu. Ci co posiadali prawa jazdy stracili je. Zgodnie z kodeksem karnym za jazdę pod wpływem alkoholu grozi do 2 lat pozbawienia wolności, a za złamanie zakazu sądowego do lat 5.

Także w miniony weekend sześciu kierowców straciło prawa jazdy za przekroczenie o ponad 50 km/h w obszarze zabudowanym. W sobotę 47-latek z volvo jechał o 60 km więcej niż pozwalało prawo. Natomiast 37-letni mieszkaniec Łomianek w Marianowie przekroczył prędkość o 52 km/h. W niedzielę na radar łomżyńskiej drogówki wpadły kolejne cztery osoby. 32-letni obywatel Litwy jechał 105 km/h fiatem w Piątnicy. Po godzinie w tym samym miejscu zatrzymany został 44-letni kierowca audi. Mieszkaniec Małkini Górnej przekroczył dopuszczalną prędkość o 60 kilometrów na godzinę. W Nowogrodzie 42-letni łomżanin w volkswagenie przekroczył dopuszczalną prędkość o 58 kilometrów na godzinę. Ostatnia kontrola była przed 13 w Piątnicy. 36-letni mieszkaniec województwa warmińsko-mazurskiego jadąc jaguarem z prędkością 103 kilometrów na godzinę, przekraczając tym samym dozwoloną prędkość o 53 kilometry na godzinę.  

Wszyscy stracili prawa jazdy. Każdy z zatrzymanych został również ukarany mandatem w wysokości 1500 złotych, a ich konta wzbogaciły się o 10 punktów karnych.  

 


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę