Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 01 czerwca 2023 napisz DONOS@

Motoserce wraca do Łomży

Po pandemicznej przerwie w Łomży znowu odbędzie się Motoserce. Organizowana przez klub motocyklowy Wild Dogs FG Łomża impreza to nie tylko inauguracja nowego sezonu, ale też akcja charytatywna, polegająca przede wszystkim na zbiórce krwi. W tym roku również będzie można ją oddać w specjalnych krwiobusach, a do tego przyjemnie spędzić czas na familijnej imprezie z licznymi atrakcjami, w tym koncertami Anny Zlagodukh, Leczsami i rockowej grupy Vierna z Gdańska. Motoserce odbędzie się w najbliższą sobotę na parkingu przy pływalni MOSiRu, Zbiórkę krwi zaplanowano między 10:00 a 17:00, część rozrywkowo-koncertowa rozpocznie się o godzinie 12:00.

Łomżyńska odsłona ogólnopolskiej akcji Motoserce odbywa się od roku 2015 z inicjatywy motocyklistów skupionych w klubie Wild Dogs, od lat organizujących i wspierających różne akcje charytatywne i pomocowe. Organizowali tę imprezę przez pięć lat i to z wymiernym sukcesem, bo z każdym rokiem ilość zebranej krwi była większa, a do tego w Łomży odbywały się koncerty tak znanych zespołów jak Luxtorpeda, Big Cyc czy Ira oraz wyśmienitych grup coverowych, z 4 Szmery na czele. W roku 2020 przyszło pandemiczne załamanie, udało się jednak zorganizować dwudniową akcję oddawania krwi w tymczasowym Centrum Krwiodawstwa przy ulicy Przykoszarowej. W ubiegłym nie było już o tym mowy, jednak poluzowanie obostrzeń sprawiło, że Łomża ponownie włączyła się w tę ogólnopolską akcję, odbywającą się już po raz 14. 

Motoserce odbędzie się tym razem na parkingu przy ul. Wyszyńskiego 15, obok Parku Wodnego MOSiRu, który wraz z MPEC Łomża oraz Urzędem Miejskim i prezydentem Łomży Mariuszem Chrzanowskim jest współorganizatorem i sponsorem imprezy.

Krew podczas sobotniej akcji będzie można oddawać już od godziny 10:00, a organizatorzy zapewniają, że krwiobusy będą na miejscu co najmniej do godziny 17:00, tak więc każdy potencjalny krwiodawca nie powinien mieć kłopotów z dostosowaniem swego rozkładu dnia do tych godzin. Nie zabraknie też wielu atrakcji dla przyjezdnych motocyklistów i mieszkańców miasta: będą pokazy, w tym Grupy Poszukiwawczo-Ratowniczej SAR Łomża z psami, dmuchańce dla najmłodszych oraz inne atrakcje.

Część koncertową rozpocznie w samo południe Anna Zlagodukh z Kijowa, mieszkająca i pracująca w Łomży od siedmiu lat, znana z licznych imprez Regionalnego Ośrodka Kultury, Miejskiej Biblioteki Publicznej czy Fundacji Ja i Ty. Jej występ to wyraz solidarności łomżyńskiego środowiska motocyklowego z zaatakowaną przez Rosję Ukrainą i zarazem protest przeciwko tej bezprecedensowej agresji. O godzinie 13:00 na scenie pojawi się lokalny zespół rockowy Leczsami, doskonale znany już tutejszej publiczności z dynamicznych koncertów, choćby imprezy „Łomżyńscy artyści dla Ukrainy” w Regionalnym Ośrodku Kultury. Po ich godzinnym koncercie zaplanowano poświęcenie i paradę motocykli, na co czekają młodsi i starsi miłośnicy zabytkowych i nowoczesnych, ale równie przyciągających wzrok maszyn. Vierna z charyzmatyczną wokalistką Marion Jamickson pojawi się na scenie o godzinie 15:00. To zespół tworzony przez doświadczonych muzyków, mający na koncie nie tylko autorskie płyty, ale też udane przeróbki klasyków polskiego rocka, z blokiem utworów O.N.A. na czele. 

Pomiędzy koncertami zaplanowano konkursy z atrakcyjnymi nagrodami, a imprezę poprowadzi jeden z organizatorów Motoserca, Krzysztof Suproń. Organizatorzy liczą, że pogoda dopisze, zapraszając mieszkańców Łomży i okolicznych miejscowości do udziału w imprezie, podczas której będzie można nie tylko przyjemnie spędzić czas, ale też pomóc, bo dar krwi to naprawdę dar życia, szczególnie przed sezonem wakacyjno-urlopowym. 

Wojciech Chamryk

 


 
Zobacz także
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę