Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 09 maja 2021 napisz DONOS@

Policyjna obława

W Łomży i na terenie powiatu łomżyńskiego od rana trwa policyjna akcja pod kryptonimem „Alkohol i narkotyki”. Policyjne patrole stoją przy wszystkich głównych drogach regionu. W sumie jest ich osiem, a trzy z nich w samym mieście Łomży. Jak podkreśla Piotr Jarominiak Szef Sekcji Ruchu Drogowego KMP w Łomży kontrolowani kierowcy będą poddawani przede wszystkim badaniom sprawdzającym czy przypadkiem nie prowadzą samochodu pod wpływem alkoholu czy innych środków odurzających.

Policjanci z drogówki od kilku dni poza poza alkomatami mają na wyposażeniu także specjalne testery do wykrywania zawartości narkotyków w ślinie. Policjanci podkreślają, że jazda po zażyciu narkotyków jest takim samym przestępstwem jak jazda pod wpływem alkoholu. Kierowcy grozi za to kara nawet do dwóch lat pozbawienia wolności.
Piotr Jarominiak dodaje, że policjanci z drogówki przy okazji sprawdzą czy kierowcy i pasażerowie jeżdżą pozapinani w pasy bezpieczeństwa, czy dzieci są przewożone w odpowiednich fotelikach, a także skontrolują ogólny stan techniczny pojazdów.
Łomżyńska akcja „Alkohol i narkotyki” wpisuje się w międzynarodowe działania zaplanowane przez Europejską Organizację Policji Ruchu Drogowego. Podobna akcja przeprowadzana jest w ponad 20 krajach europejskich.
210407125521.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę