Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 02 czerwca 2023 napisz DONOS@

Drużyna z Marianowa we wrześniu leci do Brukseli

Drużyna z Zespołu Szkół w Marianowie w składzie: Mateusz Gosk, Damian Cedrowski i Adrian Zyśk wraz z opiekunką Beatą Pietrzak wygrała w olimpiadę „Polska Wieś w Europie”.

To pierwsza edycja olimpiady wiedzy o rolnictwie w Unii Europejskiej zorganizowanej dla uczniów szkół rolniczych prowadzonych i nadzorowanych przez Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Rywalizacja ma na celu promocję wśród uczniów wiedzy o nowoczesnym rolnictwie. 

21 kwietnia 2022r., w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Studzieńcu, odbył się finał olimpiady „Polska Wieś w Europie”. W finale wzięło udział 10 najlepszych zespołów wyłonionych w eliminacjach regionalnych. Emocjonujący finał przyjął formę teleturnieju „Jeden z dziesięciu”. Uczniowie odpowiadali na pytania, a zakres materiału obejmował wiele szczegółowych aspektów wiedzy dotyczącej Unii Europejskiej, w szczególności tematów związanych z rolnictwem.

Najlepszą okazała się drużyna w składzie: Mateusz Gosk, Damian Cedrowski i Adrian Zyśk z Zespołu Szkół w Marianowie. Reprezentanci przygotowywali się pod opieką Beaty Pietrzak.

Każdy z uczniów zwycięskiej drużyny otrzymał nagrodę pieniężną w wysokości 5 tys. zł. Ponadto pierwszych pięć zespołów w nagrodę jedzie do instytucji unijnych w Brukseli. Uczniowie ze zwycięskiej drużyny z Marianowa lecą do Brukseli we wrześniu.

Patronat honorowy nad Olimpiadą objęli: Komisarz UE d/s rolnictwa Janusz Wojciechowski, który był obecny w Studzieńcu oraz Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Henryk Kowalczyk.

 

Foto:
Foto:
Foto:

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę