Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 25 marca 2023 napisz DONOS@
W styczniu pisaliśmy o Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa i Sojusz Lewicy Demokratycznej ... i Agencja restrukturyzuje SLD w Łomży chyba skutecznie.

Piechociński jaki jest każdy widzi

Zenon Piechociński - szef miejskiego SLD i łomżyński radny - zmienił miejsce zatrudnienia. Od kwietnia jest już pracownikiem Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa oddział w Łomży. Jak twierdzi Tadeusz Tomaszewski (także SLD) - zastępca dyrektora ARiMR w Łomży - Zenon Piechociński został zatrudniony w biurze promocji Agencji.

Piechociński, tak jak i Tomaszewski na scenie politycznej Łomży znani są już od dawna. Obaj panowie związani z byłą “siłą przewodnią narodu” teraz przewodzą miejskiej strukturze SLD. Pierwszy jest przewodniczący Rady Miejskiej SLD, a drugi to jego zastępca. W ARiMR jest akurat odwrotnie.

Zenon Piechociński aktywny jest od dawien dawna. Już za dawnych czasów PRL był aktywistą Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej. W III Rzeczpospolitej restrukturyzował się wraz z PZPR, przechodząc do idei kominternu do europejskości nowoczesnego socjaldemokraty. Przez cały czas bardzo blisko związany z najważniejszym z lewicowych posłów w mieście Mieczysławem Czerniawskim, aż do ostatnich wyborów samorządowych za dużo się publicznie nie udzielał podtrzymując przy życiu miejscowe struktury partyjne.
Przez ostatnie kilkanaście lat niepodległej Piechociński zmieniał także swój światopogląd ze wschodniego na zachodni. Wraz z posłem założył w mieście Wschodnie Centrum Kształcenia Europejskiego w którym “szkolono” w większości działaczy i sympatyków partii – w sumie około 250 osób. Między innymi za to i za “wybitne zasługi w propagowaniu idei integracji europejskiej” Aleksander Kwaśniewski odznaczył go Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski.
Wybrany do Rady Miasta Łomży Piechociński złapał wiatr w żagle i dał się ponieść... Został szefem klubu SLD, zaczął “rozdawać karty”, i głośno protestował, gdy Prezydent Brzeziński nie chciał słuchać radnych np.: przy uchwalaniu budżetu miasta na rok 2003. W marcu zeszłego roku Zenon Piechociński stał się pracownikiem biura Sejmiku Województwa Podlaskiego w Łomży. Mówiono wówczas, że to fucha polityczna, a samemu Piechocińskiemu zarzucano, iż “przez dwa pierwsze miesiące ani razu nie pojawił się biurze delegatury” przy ul. Wojska Polskiego - czyli w miejscu pracy. Jak wówczas Piechociński twierdził nie pojawiał się bo “nie musiał”. Teraz od 1 kwietnia 2004 roku (jak zapewniają szefowie Agencji to nie jest prima aprilisowy żart) Piechociński “pracuje” w biurze promocji ARiMR oddział w Łomży.

Dla porządku Zenon Piechociński jest dziś m.in.:
- wiceprzewodniczącym Rady Miejskiej Łomży,
- szefem lokalnego SLD,
- wiceprzewodniczącym podlaskiego SLD,
- członkiem rady nadzorczej PKS w Łomży
- pracownikiem ARiMR

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę