Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 22 września 2023 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Łomża docenia ludzi kultury

Prezydent Łomży Jerzy Brzeziński po raz pierwszy uhonoruje dziś ludzi za wybitne zasługi w dziedzinie kultury. O prezydenckie laury rywalizuje sześcioro kandydatów. Sa to w kolejności alfabetycznej: Marek Kisiel - twórca breakdensowej grupy Twisting Crazy Group, która zdobyła w tym roku tytuł mistrza świata na mistrzostwach w Niemczech, red. Wawrzyniec Kłosiński - dziennikarz z łomżyńskiego studia Polskiego Radia Białystok, świętujący w tym roku jubileusz 30-lecia pracy twórczej, Barbara Piotrowska z Miejskiej Biblioteki Publicznej, Karolina Skłodowska - kierowniczka świętującej 30-lecie Galerii Sztuki Współczesnej Muzeum Północno-Mazowieckiego, Katarzyna Szmitko - szefowa zespołu Muzyki dawnerj Voci Unite oraz Elżbieta Żegalska z Łomżyńskiego Towarzystwa Naukowego im. Wagów.

Laureatów poznamy o 18.00 w Galerii Sztuki Współczesnej podczas wersażu "Trzydziestu twórców na trzydziestolecie galerii". Swoje prace na wystawie prezentowac będą m.in. tak znani polscy artyści, jak Stanisław Baj, Małgorzata Dmitruk, Jan Dobkowski, Marita Benke - Gajda, Ryszard Gieryszewski, Franciszek Maśluszczak, Krzysztof Kain May, Andrzej Strumiłło, Henryk Albin Tomaszewski, Włodzimierz Witalis Tyc, Henryk waniek i Andrzej Zwolak. Wszystkim wystawom, które w mijającym roku fetowały jubileusz łomżyńskiej galerii patronowało Polskie Radio Białystok.
230804070022.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę