Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 19 kwietnia 2021 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radionadzieja.pl

Suszarnio-spalarnia w MPWiK

Do końca przyszłego roku w Łomży ma zacząć działać suszarnio-spalarnia osadów z miejskiej oczyszczalni. Właśnie ogłoszono przetarg na jej realizację. Cała inwestycja ma kosztować około 7 mln zł. Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji otrzymało na ten cel 3 mln złotych dotacji i EKOFUNDUSZU. Reszta pieniędzy pochodzić będzie z kredytu udzielonego spółce przez Narodowy Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Łomżyńska oczyszczalnia ścieków wytwarza ponad pięć tysięcy ton osadu rocznie. Sam osad to produkt uboczy oczyszczania tego co z miasta do Narwi spływa z czym nie bardzo wiadomo co zrobić. Po wybudowaniu suszarnio-spalarni problem ten by został zmarginalizowany. Susząc osad można zmniejszyć jego objętość pięciokrotnie, a po spaleniu zostałby tylko popiół.

Jak podkreśla wiceprezes MPWiK Gilbert Okulicz Kozaryn instalacja służąca do spalania osadów jest bezpieczna.
Budowa suszarnio-spalarni zgodnie z planem ma ruszyć wiosną, a przed końcem roku cała inwestycja ma być ukończona, a urządzenia uruchomione.
Jak podkreśla Gilbert Okulicz Kozaryn łomżyńska suszarnio-spalarnia będzie jednym z najnowocześniejszych tego typu obiektów w Europie. Świadczyć może o tym choćby fakt, że EKOFUNDUSZ po przeanalizowaniu dokumentacji inwestycji zdecydował się podnieść swoje dofinansowania do jej realizacji o 10 % z racji jej innowacyjności.

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę