Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 02 grudnia 2023 napisz DONOS@

Wiktor z Łomży w pierwszej ósemce tenisistów Polski

Główne zdjęcie
Tomasz Waldziński i Wiktor Kosowski

- Wiktor Kosowski odpoczywa teraz zasłużenie w górach, gdyż wygrał eliminacje i zakwalifikował się do turnieju głównego Mistrzostw Polski Juniorów w Tenisie - cieszy się z sukcesu wychowanka trener Tomasz Waldziński. Uczeń I LO jest zawodnikiem Uczniowskiego Klubu Sportowego Return Łomża, który działa przy III LO. Chłopiec znalazł się w pierwszej ósemce najlepszych tenisistów w Polsce do lat 18. W marcu 2022 czeka na Wiktora z Łomży międzynarodowy turniej Tennis Europe.

Ogólnopolskie zawody odbywały się w Pszczynie, zaś organizatorem było Śląskie Centrum Tenisa. - Bardzo ucieszyliśmy się z dobrego wyniku Wiktora z trenerką Olą Durzyńską i prezesem Returnu Tomaszem Poredą - opowiada turniejowe emocje dr Waldziński. - Nasz czołowy tenisista rozegrał na Mistrzostwach Polski cztery trudne, ale zwycięskie mecze. Najpierw Wiktor w turnieju głównym w pierwszej rundzie 6 / 4 oraz 7 / 5 wygrał z Jakubem Solarskim (KT Warszawianka Warszawa), z którym w listopadzie 2021 r. triumfowali wspólnie w deblu. Następnie Wiktor 6 / 2 i 6 / 3 pokonał Kacpra Szymkowiaka (KKT Wrocław). Niestety, w walce o bliski półfinał nasz tenisista wynikiem 6 / 7 oraz 3 / 6 uległ Adamowi Majchrzakowi (MKT Łódź). Prawdę mówiąc, mieliśmy nadzieję, że w ćwierćfinale turnieju w Pszczynie Wiktor wygra z Adamem, skoro niedawno udało mu się ograć Adama w pojedynku na OTK w Łodzi... Wszyscy w UKS Return gratulujemy serdecznie sukcesu naszemu wytrwałemu tenisiście i mamy nadzieję, że podobnie skutecznie wystartuje w następnych turniejach. Oczywiście, mamy na myśli, przede wszystkim, Letnie Mistrzostwa Polski. Mecze gra się latem na kortach ziemnych, jak przy III LO w Łomży, a jest to ulubiona nawierzchnia Wiktora.

"Medal Mistrzostw Polski przywiozę latem" 
Po zawodach Wiktor Kosowski był zadowolony ze startu w Mistrzostwach Polski. - Miałem dobre losowanie - oceniał po turnieju, chociaż "mecz z Kacprem Szymkowiakiem był bardzo trudny i wymagający maksymalnej koncentracji". - W pojedynku z Adamem Majchrzakiem w pierwszym secie prowadziłem 5 / 3, niestety, nie zamknąłem seta. Byłem trochę podziębiony, bolał mnie bark, pewnie dlatego, że musiałem przebijać się przez eliminacje. Do końca wierzyłem, że ogram Adama, gdyż pokonałem go na innym turnieju, ale nie udało się. Medal Mistrzostw Polski przywiozę latem - mówił z optymizmem łomżyniak Wiktor Kosowski. To bardzo utalentowany tenisista, pracowity i zwyciężający w turniejach ogólnopolskich. UKS Return działa od 18 lat, zatem jest rówieśnikiem Wiktora, nieraz startującego w organizowanych przez klub turniejach. Przygodę z tenisem zaczął z tatą Marcinem, ale - jak wspominał w 4lomza.pl Wiktor - to były „odbijanki”, aby piłkę przebić na drugą stronę siatki. Dopiero trener Tomasz Waldziński nauczył Wiktora techniki i taktyki gry w tenisa. Złote dziecko łomżyńskiego tenisa (jak od dekady określamy Wiktora) opowiadało: - Z panem Tomkiem Waldzińskim zaczęła się nauka technik uderzania, mocniejszego serwu, gry ofensywnej, do tej pory raczej broniłem się. Poczułem, że zrobiłem duże postępy. Najpierw grałem w piłkę nożną w MŁKS, ale w tenisie zwycięstwo jest moje, nie drużyny. To zwiększa poczucie satysfakcji. Kiedyś rzucałem rakietą, jak przegrywałem punkty. Przeżywałem za bardzo emocjonalnie walkę na korcie. Staram się naukę w SP nr 7 godzić z treningami pięć razy w tygodniu po półtorej godziny. Odrabiam lekcje, powtarzam materiał i... czas na trening.

Potrafi wygrywać indywidualnie i w deblu
Od tamtej pory Wiktor Kosowski podrósł, dojrzał, zmężniał, nabrał większej pewności siebie na korcie i dostał się do renomowanego I LO w Łomży. Umiejętnie radzi sobie z nauką, treningami i uczestnictwem w zawodach, z których przywozi sukcesy. Ma wiele sukcesów indywidualnych, jak tytuł Mistrza Mazowsza, oraz w parach, jak piękne zwycięstwo z Jakubem Solarskim z MKT Łódź w Grodzisku Mazowieckim na Ogólnopolskim Turnieju Klasyfikacyjnym w deblu. Przygoda przez ponad 10 lat z tenisem zaczęła się w Skate Parku: inny ojciec zauważył predyspozycje Wiktora, co skutkowało początkiem regularnych treningów. Przypomnijmy, że W. Kosowski miał 12. miejsce w Polsce w kategorii 16-latków, według rankingu PZT. Zdolny tenisista miał lekką kontuzję prawego barku, co utrudniało intensywne treningi, lecz dolegliwości pokonał. Wiktor najwyżej do dziś ceni swoje 1. miejsce w OTK w Wodzisławiu Śląskim, zaś najbardziej cieszy się z 1. miejsca w deblu z Kubą Solarskim z Łodzi w Super Serii PZT. Łomżyński Laur Sportowy zdobył: 2018, 2019, 2020.

Mirosław R. Derewońko 

tel. red. 696 145 146 


Wiktor Kosowski zwycięża w OTK

KOSOWSKI MISTRZEM MAZOWSZA

Sportowcy Roku 2020 otrzymali Laury i po 3 000 zł

Trener Waldziński z UKS "Return" wydał monografię

Pierwsza 15-tka rakiet UKS Return

Foto: Tomasz Waldziński i Wiktor Kosowski
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę