Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 09 maja 2021 napisz DONOS@

Szpitalne kolejki będą dłuższe

W tej chwili w operację zaćmy w łomżyńskim szpitalu czeka około 350 pacjentów, to tzw. kolejka, na najbliższe pół roku. Okazuje się jednak, że w przyszłym roku kolejki szpitalne w Łomży wydłużą się jeszcze bardziej. Wczoraj po południu szpital w Łomży podpisał kontrakt z Narodowym Funduszem Zdrowia na przyszły rok. Choć NFZ za tzw. punk medyczny, na który przelicza się wszelkie szpitalne usługi, zapłaci więcej, to łomżyński szpital otrzymał znacznie mniejszy limit punktów niż jest to w tym roku. Jak podkreśla dyrektor szpitala Marian Jaszewski oznacza to, że pacjenci na zabiegi będą musieli czekać jeszcze dłużej niż jest to obecnie.

W tym roku po raz pierwszy w historii NFZ-eutu Fundusz podpisał kontrakt z łomżyńskim szpitalem przed rozpoczęciem roku kalendarzowego. Jak dodaje Jaszewski kontrakt podpisał nie dlatego, że warunki NFZ-etu są tak dobre, lecz w obawie, że później może być jeszcze gorzej. „W rokowania, do których musiałby szpital przystąpić gdyby nie odpisał kontraktu cena tzw. punktu medycznego byłaby niższa” - mówi.
Tymczasem zgodnie z zapisami przyszłorocznego kontraktu cena tzw. punktu medycznego w przyszłym roku będzie o 25 groszy wyższa niż jest to obecnie. Przyszłoroczna cena punktu to 9,90 zł, a na onkologii 10 zł.

Niemniej podlaski oddział NFZ na przyszły rok przyznał łomżyńskiemu szpitalowi o około 30 tys. mniej punktów niż ma placówka w tym roku. - „Dla przykładu podam, że na oddział chirurgii miesięcznie mamy 21 tys. punktów” - mówi Jaszewski. - „Zmniejszenie nastąpiło na ortopedii, urologii i kardiologi, a więc tam gdzie jest duża presja pacjentów, a więc kolejki mogą się wydłużyć trochę” - dodaje dyrektor szpitala.
210407125521.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę