Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 23 czerwca 2024 napisz DONOS@

Wnuczki pamiętają o Dniu Babci i Dniu Dziadka

W Polsce świętujemy Dzień Babci od 21. stycznia 1965 r., kiedy w Poznaniu aktorka Mieczysława Ćwiklińska grała w teatrze rolę babci i z okazji 85. urodzin dostała tort i kwiaty. Rok później Dzień Babci poznał kraj, dzięki czemu w Klubie Seniora w Łomży kilkadziesiąt babć i dziadków w 2022 r. słuchało wierszyków i życzeń od przedszkolaków. Były to 3 dziewczynki wyrośnięte nad podziw.

- Rzeczywiście, z okazji Dnia Babci i Dziadka w naszym Klubie Seniora pojawiły się przedszkolaki niezwykłe, ponieważ w związku z reżimem sanitarnym w tej roli wystąpili pracownicy KS - śmieje się kierownik Marta Kopeć. - Nasze przedstawienie było niespodzianką dla Seniorów, którzy przez cały czas czekali na grupę z przedszkola. Nie spodziewali się, że może troszeczkę wyrośnięte dzieci są z nestorami w Klubie Seniora każdego dnia. Śpiewałyśmy z pracownicami: Ulą i Beatą piosenki, na przykład, "Babciu, droga babciu", "My jesteśmy krasnoludki". Recytowałyśmy wesołe, dziecięce wierszyki. Jako przedszkolaki przygotowałyśmy słodkie paczuszki, a babcie upiekły ciasta. Piękny kret na środku jest autorstwa babci Jadzi Kruczewskiej. Babciom i Dziadkom życzymy wszystkiego najlepszego. Niech Wam zdrowie dopisuje, uśmiech ozdabia Wasze twarze, a wnuczęta niech będą Waszym słońcem na każdy dzień 2022 r.. Cieszymy się, że ta niespodzianka artystyczna spodobała się uczestnikom zajęć w naszym Klubie, dlatego zachęcamy dużo młodsze od nas przedszkolaki, by pamiętały o swoich babciach i dziadkach, śpiewały, recytowały, zrobiły laurki i prezenty z rodziną. Każdy może powiedzieć, jak w wierszu: kocham babcię i dziadka ogromnie za to, że są koło mnie.  

A czego życzyli sami sobie Bohaterowie piątku i soboty...? - Wolności w przebywaniu na zajęciach u nas, żeby z powodu pandemii koronawirusa władze nie zamknęły naszego Klubu - mówi Marta Kopeć. - Najczęściej powtarzane życzenia dotyczyły zdrowia, abyśmy wszyscy mogli spotkać się z radością w Klubie przy Nowogrodzkiej, róg Glogera, od poniedziałku do piątku od godz. 8. do 16. Nasi Seniorzy lubią tańczyć, bo to zabawa i rekreacja, a najwięcej przychodzi w środę o godz. 14.

Mirosław R. Derewońko

tel. red. 696 145 146

 

Klub Seniora w Łomży zaprasza na Nowogrodzką 7A

Klub Seniora MOPS w Łomży świętuje śpiewem i tańcem 25-lecie

Kochany Dziadek, Kochana Babcia

Foto:
Foto:

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę