Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 18 lipca 2024 napisz DONOS@

Prawie 1000 dzików do odstrzału

Główne zdjęcie
Polowanie, zdjęcie ilustracyjne

Wojewoda Podlaski nakazał dzierżawcom oraz zarządcom obwodów łowieckich z obszaru województwa podlaskiego odstrzału sanitarnego dzików, łącznie 937 sztuk.

Wojewoda Podlaski Bohdan Paszkowski rozporządzeniem nr 1 nakazał dokonać sanitarnego odstrzału 937 dzików. Nie ma podziału na poszczególne rejony, dlatego funkcjonuje zasada kto pierwszy ten lepszy, do wyczerpania limitu.

Odstrzelone dziki mają zostać dostarczone do wskazanych chłodni, a próbki przekazane do badania. Przy wyniku negatywnym, tuszami zwierząt zajmują się myśliwi. Przy pozytywnym wyniku badania w kierunku afrykańskiego pomoru świń, tusze przekazywane mają zostać do utylizacji wraz z przynależnymi patrochami.

Rozporządzenie zostało wydane z datą 19 stycznia 2022 roku i od czasu ogłoszenia wchodzi w życie. 

Przypomnijmy, w 2021 roku w województwie podlaskim odstrzelono około 6 500 dzików, w tym w trybie sanitarnym 3 240.

W powiecie łomżyńskim w tym czasie odstrzelono 556 dzików z tego w trybie sanitarnym 345.

W powiecie kolneńskim odstrzelono 201 dzików, a sanitarnie 84. W powiecie zambrowskim odstrzelono w minionym roku 243 dzików, a odstrzał sanitarny dotyczył 128 sztuk. 

 


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę