Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 01 czerwca 2023 napisz DONOS@

Pieniądze na fotowoltaikę w Jedwabnem

Główne zdjęcie
Zdjęcie ilustracyjne

Samorząd Jedwabnego otrzymał niemal 1,4 mln zł dotacji na budowę instalacji fotowoltaicznych i kolektorów słonecznych. Przy wsparciu tych pieniędzy dofinansowanie znajdzie 77 mikroinstalacji z terenu gminy.

Urząd Marszałkowski zwiększył o 2,7 mln zł z funduszy europejskich fundusze na instalacje OZE. W poniedziałek 17 stycznia 2022 roku samorządowcy z Jedwabnego i Łap, którzy znaleźli się na liście rezerwowej, podpisali stosowne umowy. 

W gminie Jedwabne ma powstać 77 mikroinstalacji odnawialnych źródeł energii: 46 instalacji paneli fotowoltaicznych (w tym 27 na terenie wiejskim) oraz 31 instalacji kolektorów słonecznych (w tym 23 na terenie wiejskim). Koszt przedsięwzięcia szacowany jest na prawie 2 mln zł, w tym z dotacji niemal 1,4 mln zł. 

– W historii naszej gminy to drugie tego typu przedsięwzięcie. Przedsięwzięcie, na które wszyscy bardzo czekają, które bardzo poprawi komfort życia ludzi. Pan marszałek dotrzymał słowa i dzięki temu możemy realizować ten projekt – mówił po podpisaniu umowy Adam Niebrzydowski, burmistrz Jedwabnego.

Samorządowiec zapowiada, że w ciągu najbliższych dni ukaże się ogłoszenie o naborze. Wtedy mieszkańcy z terenu Gminy Jedwabne będą mogli składać do Urzędu Gminy deklaracje i wnioski, które później będą podlegały ocenie.

Pierwotna konkursowa pula unijnych funduszy na dotacje do odnawialnych źródeł energii, wynosząca 30 mln zł, szybko okazała się niewystarczająca, wobec dużego zainteresowania ze strony samorządów. W związku z tym Urząd Marszałkowski wielokrotnie w ciągu minionego roku zwiększał budżet. Ostatecznie wyniósł on 123,3 mln zł, a dotacje otrzymały kolejne projekty z listy rezerwowej. Dzięki decyzjom zarządu województwa z dofinansowania do instalacji OZE skorzystali do tej pory mieszkańcy łącznie ponad 100 samorządów. 

0x0.jpg

Foto: Zdjęcie ilustracyjne
Foto:

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę