Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 06 maja 2021 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radionadzieja.pl

Bezdomni mogą ogrzać się w Elżbiecinie

Działa już ogrzewalna w podłomżyńskim Elżbiecinie. Pomieszczenia dla bezdomnych udostępnił wójt Piątnicy, Edward Łada. W ogrzewalni jest piec, są stoły i krzesła, bezdomni mają dostęp do bieżącej wody i łazienki. Na razie chętnych do ogrzania się nie ma – w budynku Szkół Drzewnych w Elżbiecinie przebywa tylko jeden bezdomny. Druga osoba, to pracownik ogrzewalni, który pilnuje w niej porządku. „Prowadzi zeszyt, kto o której godzinie wchodzi i wychodzi” - mówi wójt Edward Łada.


Wójt Piątnicy o tym, że uruchomi ogrzewalnię w Elżbiecinie, zdecydował na początku listopada, podczas spotkania z samorządowcami i policją w łomżyńskim Ratuszu. Wyposażyć pomieszczenia pomogło miasto i ludzie dobrej woli. „Ławki i stoły dostałem od wiceprezydenta Sroczyńskiego, w węgiel pomógł mi zaopatrzyć ogrzewalnię Bernard Szymański z Akcji Katolickiej, z Urzędu Pracy dostałem Panią, która sprząta i pali. Gmina będzie ponosić koszty środków czystości i prądu” – mówi Łada. Wójt nie ukrywa, że prowadzenie ogrzewalni dla bezdomnych – to poważne przedsięwzięcie: „Mam dużo problemów z tym, że byłem tak szczodrobliwy(...). I tak miałem tyle problemów, a tu jeszcze dodatkowe mi przybyły”. Ale nie na długo. Ogrzewalnia w Elżbiecinie gm. Piątnica będzie funkcjonować tylko przez zimę. Później pomieszczenia zasiedlić mają dwie rodziny, których obecne mieszkania przeznaczone są do rozbiórki.

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę