Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 26 września 2023 napisz DONOS@

Policjanci na stoku w Rybnie

Policjanci na nartach wrócili do patrolowania stoku narciarskiego w Rybnie. Mają reagować na niebezpieczne i niezgodne z prawem zachowania na stoku. Dodatkowo będą zwracać uwagę na niestosowanie się do obowiązujących przepisów epidemiologicznych w pobliżu wyciągów.

Podczas pierwszego w tym sezonie weekendu obecności policjantów na stoku w Rybnie wystawiono: dwa pouczenia, dwa mandaty i jeden wniosek do Sądu Rodzinnego o demoralizację. Chodzi o 16-latka, który pił alkohol.

Po raz pierwszy policjanci na nartach pojawili się na stoku narciarskim w Rybnie 5 lat temu. W patrolach jeżdżą funkcjonariusze odpowiednio przeszkoleni i przygotowani, mający narciarskie doświadczenie – czytamy w komunikacie KMP w Łomży. Podstawowym zadaniem funkcjonariuszy jest prewencja. Sprawdzają między innymi czy dzieci jeżdżą w kaskach. Zgodnie bowiem z Ustawą o bezpieczeństwie i ratownictwie w górach osoby do 16. roku życia mają obowiązek noszenia w czasie jazdy kasków ochronnych. Zabroniona jest także jazda w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środków odurzających. Osoba niestosująca się do tych przepisów może nie zostać wpuszczona na stok lub może zostać z niego wyproszona przez zarządzającego. 

W czasie obostrzeń epidemicznych policjanci sprawdzają także stan zachowania dystansu społecznego czy zasłaniania ust i nosa przez narciarzy. Szczególnie dotyczy to sytuacji przed wyciągami, w kawiarni czy wypożyczalni. 

Policjanci radzą, aby na stoku przestrzegać regulaminu korzystania z urządzeń. Zachować ostrożność i respektować znaki ustawione na trasach. Prędkość zjazdu należy dostosować do własnych umiejętności i warunków na stoku. Mundurowi przypominają, aby podczas zjazdu zachowywać odległości od innych narciarzy. Unikać zatrzymywania się w miejscach zwężeń czy z ograniczoną widocznością. Przechodzić tylko poboczem trasy zjazdowej, a widząc leżącą osobę należy sprawdzić czy nie potrzebuje pomocy. 

 


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę