Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 21 kwietnia 2021 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Edukator funduje przedszkole

Setka dzieci z najuboższych łomżyńskich rodzin będzie mogła za darmo korzystać z opieki przedszkolnej. Jest to możliwe dzięki stowarzyszeniu Edukator, które uczstniczy w programie finansowanym z Funduszu Inicjatywy Obywatelskiej. Stowarzyszenie podobny projekt realizuje od września w 55 wiejskich przedszkolach. "Teraz z bezpłatnej opieki bedą mogły skorzystać także dzieci mieszkające w Łomży, które nie mogą korzystać z opieki przedszkolnej. Najczęściej jest to wynikiem trudnej sytuacji materialnej rodziców" - mówi Barbara Kuczałak, prezes Edukatora.


Program umożliwi dzieciom bezpłatną opiekę i wyżywnienie w przedszkolu, a rodzicom zagwarantuje pomoc w rozwiązywaniu codziennych problemów. "Dzieci będą korzystać z edukacji w przedszkolach trzy razy w tygodniu po pięć godzin. Będą też miały zagwaratnowany posiłek. Chcemy też pomóc rodzicom w rozwiązywaniu problemów, które napotykają w codziennym życiu. Być może nie mają już chęci i siły szukać rozwiązań samodzielnie. Chcemy im w tym pomóc". Dzieci będą też mogły skorzystać z pomocu lekarzy specjalistów min psychologów, logopedów i ortopedów. Program będzie realizowany w dwóch przedszkolach Edukatora - Małym Artyście i Wesołym Słoneczku oraz dwóch miejskich. Na razie jednak władze miasta zastanawiają się jak rozwiązać problemy formalne związane z udziałem ich przedszkoli. O godzinie 10 w łomżyńskim Ratuszu z pracownikami Edukatora i władzami miasta mają się spotkać rodzice, których dzieci mogą skorzystać z programu. Na realizację programu Edukator otrzymał 50 tys zł. Kolejne 200 tys może otrzymać w przyszłym roku. Opieka i wyżywienie w łomżyńskich przedszkolach publicznych kosztuje ok 200 zł miesięcznie
210407125521.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę