Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 04 czerwca 2023 napisz DONOS@

Wyciekło z cysterny... zapłaci jej właściciel

Nawet około 20 tysięcy złotych mogła kosztować akcja usuwania rozlanego oleju opałowego na ulicach Łomży. Przypomnijmy wieczorem około godziny 16.00 na ulice Giełczyńską, Stary Rynek i Rządowa wylało się co najmniej kilkadziesiąt litrów oleju. Tłusta plama o szerokości ponad metr i długości około jednego kilometra ciągnęła się od skrzyżowania Giełczynskiej z Dworną aż po rondo na Placu Kościuszki. Akcja usuwania zanieczyszczenia trwała około 6 godzin. Krzysztof Wróblewski specjalista d.s. zarządzania kryzysowego ratusza, który ją koordynował podkreśla, że nie doszło do skażenia środowiska

Przez około 6 godzin zamknięte dla ruchu było centrum Łomży. W akcji ratunkowej brało udział kilkadziesiąt osób: strażacy, policjanci, pracownicy MPGKiM i MPWiK. Na jezdnię wysypano około 20 ton piasku. Zabezpieczono też studzienki kanalizacyjne w obawie przed przedostaniem się oleju wraz z deszczówką – przypomnijmy przez cały wieczór w Łomży padał deszcz – do kanalizacji i skażenia w ten sposób środowiska....
Jak podkreśla Krzysztof Wróblewski wieczorna akcja była największą na przestrzeni ostatnich lat akcją usuwania zanieczyszczenia w Łomży. Na ulice wylał się olej opałowy z przewożącej go cysterny. Jest już wytypowany sprawca wycieku. Przed 16.00 dowoził on olej opałowy do jednego z domów na ulicy Dwornej.
Krzysztof Wróblewski dodaje, że Urząd Miejski zrobi wszystko, aby to winowajca ponosił koszty akcji usuwania zanieczyszczenia.


zobacz też: Katastrofa ekologiczna? Zamknięte centrum Łomży!

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę