Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 23 września 2023 napisz DONOS@

Nowe alkomaty w rękach policjantów

Gmina Piątnica zakupiła trzy alkomaty. Dwa z nich trafiły w ręce policjantów, a jeden do WOPITU. To nowe urządzenia, które bez kontaktu ust z urządzeniem, odczytują poziom zawartości alkoholu w wydychanym powietrzu.

„Dzięki nim mundurowi będą jeszcze skuteczniejsi w eliminowaniu z ruchu osób, które zdecydowały się wsiąść za kierownicę po alkoholu” czytamy w komunikacie policji. Gmina Piątnica ze środków Gminnych Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych sfinansowała zakup trzech alkomatów. Koszt jednego z nich to 1800 złotych. Urządzenia te nie wymagają używania ustników. Wystarczy jedynie dmuchnięcie w jego kierunku, aby po chwili pojawił się wynik badania. Jeśli kierowca okaże się być po alkoholu, wówczas standardowo robiony jest ponowny pomiar alkometrem w komendzie. W sumie w łomżyńskiej jednostce używanych jest około 25 alkomatów.

W czwartek, 23. grudnia wójt Gminy Piątnica Artur Wierzbowski, jego zastępca Bogdan Bieńczyk i radny powiatu i prezes OSP Włodkowski Antoni przekazali urządzenia instytucjom. W imieniu policji dwa alkomaty odebrali insp. Krzysztof Woźniewski, Komendant Miejski Policji w Łomży i aspirant sztabowy Grzegorz Kurkowski, kierownik posterunku w Piątnicy. Jedno urządzenie trafiło do Wojewódzkiego Ośrodka Profilaktyki i Terapii Uzależnień w Łomży, które odebrała dyrektor Renata Szymańska.

Każdy z kierowców, który planuje prowadzić samochód, a nie jest pewny swojego stanu trzeźwości może bezpłatnie sprawdzić poziom alkoholu w wydychanym powietrzu, wystarczy pójść na Posterunek w Piątnicy. 

 

230804070022.gif
Foto:
Foto:

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę